| saresipiper a întrebat:

"Ati intalnit vreodata un lucru mai plictisitor si mai inutil decat sexul?
Cred ca am atins apogeul legat de acest subiect, nu exista ceva nou de care sa nu fi auzit si concluzia e asta - de ce unii ajung dependenti, tocmai de un lucru atat de penibil? Lumea e plina de oameni slabi, dar totusi..."

Repostat

33 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E oricum mai bine pentru lume ca tu sa ramai cu masturbatul

| Dragosdoar a răspuns (pentru whatevernvm):

Masturbarea e excelenta pentru mine.Crezi ca e ceva rau

| whatevernvm a răspuns (pentru Dragosdoar):

Normal ca e excelenta când n ai alta varianta.

| saresipiper explică (pentru whatevernvm):

Te cunosti prea bine daca spui asta si asta e raspunsul tau la intrebarea mea. Ramai cu masturbatul, eu imi mentin parerea ca sexul ramane cel mai penibil si stupid lucru ever...

| whatevernvm a răspuns (pentru saresipiper):

Nu i cazul, eu n am probleme cu sexul man

| RAY a răspuns (pentru saresipiper):

Stii cum e, noi percepem lumea prin cele 5 simturi si ceea ce simtim, daca tu nu simti nevoia sexuala nu ai cum sa intelegi, cum un orb nu poate intelege ce inseamna culoarea rosie

| saresipiper explică (pentru RAY):

Nu e vorba nici de a fi asexual, este o concluzie la care am ajuns dupa atatia ani de "practica". Atat. Sexul este penibil, stupid si totalmente inutil!

| RAY a răspuns:

Daca tu esti asexuala nu inseamna ca toata lumea e ca tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 33 minute | saresipiper a întrebat:
"Ati intalnit vreodata un lucru mai plictisitor si mai inutil decat sexul?""
INTREBARE : Cu cati barbati ai intretinut PARTIDE SEXUALE care sa fi fost condimentate cu picanterii cu perversiuni sau fantezii sexuale ''extreme'', pana in prezent?

| saresipiper explică (pentru corbulalbrosu):

Asta e pentru tine climaxul in sex, sa fie cat mai extrem? Fantezii cat mai dureroase? Asta l-ar face si mai penibil. Doar sa stau sa ma gandesc la postura participantilor in timpul acelei actiuni imi intareste ideea ca acest lucru inutil este patetic...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru saresipiper):

Daca nivelul intelectul tau ti-a permis sa intelegi doar atat din acel raspuns si in plus sa tragi concluzii? thinking absolut aiuritoare : ''sa fie cat mai extrem? Fantezii cat mai dureroase? De unde ai scornit o asemenea imbecilitate conform careia dupa mintiuca ta, fanteziile sexuale ar fi intotdeauna neaparat... DUREROASE? happy NO COMMENT rolling on the floor rolling on the floor

| saresipiper explică (pentru corbulalbrosu):

Buna incercare, dar hai sa fim seriosi putin. Incearca sa faci si tu pe desteptul 1 data si sa recunosti ca la asta te refereai. Altfel nu scriai asta "Cu cati barbati ai intretinut PARTIDE SEXUALE care sa fi fost condimentate cu picanterii cu perversiuni sau fantezii sexuale ''extreme'', pana in prezent?"
Ai o problema si uiti ce scrii! Ca si multi de pe aici, iar dupa aceea ca sa va scoateti, dati vina pe interlocutor, dar cu mine nu va merge ca va pun direct in fata mesajele care va contrazic!
Nice try, diletantule!

| minrest a răspuns:

Inseamna ca esti asexuala; mai bine eram si eu asexual, ma dedicam in intregime studiului. Sexul mi se pare o activitate placuta, dar intr-adevar, penibila. Ma gandesc la barbatii care merg la prostituate, aia asteapta dezgustata sa termine odata, sa scape de el, iar el gafaie si transpira langa ea; asta cred ca e culmea ridicolului si penibilului.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Depinde, până și o persoană relativ frigidă poate găsi sexul plăcut, dacă și o conexiune emoțională la mijloc.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Ba chiar si unei persoane asexuale poate sa ii placa ceva la sex: intimitatea, sa faca placere, si multe altele.

| saresipiper explică (pentru minrest):

Gandim la unison, pacat ca inca mai exista lume oarbă care nu realizeaza

| Donsavas a răspuns:

Sunt plăceri inca nedescoperite de multi in al nostru creier. Creierul e o comoară, iar orgasmul este una dintre marile placeriiale vieții. Multi nu au parte de el din cauze hormonale sau neurohormonale.

| mentholinks a răspuns:

Când afirmi ca sexul e plictisitor înseamnă că nu simți nicio plăcere când îl faci. Majoritatea oamenilor simt o mare placere când fac sex deci pentru ei nu este plictisitor sexul. Întrebarea mi se pare absurda, pentru ca poți sa înlocuiești în ea sexul cu orice alta activitate umana. În viata, eu cred ca nu e atât de important ce anume faci ci ce simți făcând ceea ce faci și cum te raportezi la acțiunile tale.

| Goete a răspuns:

Ce interesant ca - cu toata plictiseala ta - esti aici, unde se vorbeste despre Sex...

| saresipiper explică (pentru Goete):

Unde altundeva puteam pune aceasta intrebare, in categoria "religie"?!

| Goete a răspuns (pentru saresipiper):

Eu personal nu pun intrebari despre teme care ma plictisesc.

| Dalmore a răspuns:

Nu e plictisitor si nici inutil decat daca esti asexuala, frigida, traumatizata etc. Pentru ultimele doua exista medici si psihologi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevar graiesti.
Exemple sunt destule ca penibilii de mai sus care n-am facut sex in viata lor si li se pare ceva. Wow. Tocmai de aia nu prea au parte de el.
Sexul a fost facut sa provoace placere pentru a ne inmulti cat mai mult. Nu pentru a fi folosit ca desfrâu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"penibilii de mai sus care n-am facut sex in viata lor "
Intri si tu in categoria asta, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai pune oamenii in categorii, despre tine care-i treaba, ai avut experiente bune cu virgini?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am pus oamenii in categorii, tu ai făcut-o.
N-am avut experiențe cu virgini.Te oferi tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu vrei... e contra principiilor mele s-o fac cu tipe care nu-mi sunt submisive.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi place sa fiu dominata in pat... dacă crezi ca poți

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sexul a fost facut sa provoace placere pentru a ne inmulti cat mai mult. Nu pentru a fi folosit ca desfrâu.

din moment ce femeile au clitoris care nu are nici un rol reproductiv inseamna ca sexul inseamna si placere nu doar reproducere, omul face sex si din placere

| Horus35 a răspuns:

Încă nu a apărut răspunsul cu "da, pe tine"?

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Zice o vorba din batrani: "Daca vulpea n-ajunge la struguri spune ca sunt acri". Te asteptam cu o postare dupa ce afli cum e.

| saresipiper explică (pentru AnaBelaAnaBela):

Zicea o vorba "prostul daca nu e fudul, nu e prost destul" sau "rade ciob de oala sparta" si bineinteles "daca taceai filozof ramaneai!"
Vrei sa faci pe interesanta si te mandresti cu un lucru banal, care pe mine a ajuns sa ma oripileze!
Macar eu fac ceva cu viata mea, ca de aia am realizat recent ca sexul e o aberatie idioata!