| bodyguardsmecher a întrebat:

Ati observat ca atunci cand mergem pe strada "etichetam" oamenii ca fiind frumosi / urati.
Ce mi s-a parut mie ciudat este ca : desi suntem baieti/fete noi avem o opinie despre alt baiat/fata, de exemplu un baiat care este nu este gay poate spune despre alt baiat ca este frumos sau rat cum asa?

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Esteticul ține de niste trăsături prestabilite de societate ca fiind sănătoase și armonioase. Așa că tu, fiind heterosexual, nu găsești băiatul respectiv atractiv sexual. De fapt, nu îl găsești atractiv, ci consideri că reprezintă un ansamblu de trăsături plăcute pentru ochi.

| bodyguardsmecher explică (pentru MissADEEL):

In sfarsit o explicatie foarte buna.
Multumesc!

| MissADEEL a răspuns (pentru bodyguardsmecher):

Nu ai pentru ce, sper că m-am făcut înțeleasă. happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt baiat si pot spune despre un baiat/barbat ca arata bine, fara a avea apucaturi de homosexual. E un studiu dovedit cum ca frumusetea are legatura cu proportiile egale ale fetei.

| AnKuXor a răspuns:

Fiecare suntem oameni liberi.Platim din greseli, si suntem fericiti dupa alegerile noastre.Live and let live.

| bodyguardsmecher explică (pentru AnKuXor):

Nu ai inteles, ma refeream :
Cum un barbat care nu este gay poate spune despre alt barbat ca este frumos sau nu? adica nu e gay dar are opinii despre barbati...

| AnKuXor a răspuns (pentru bodyguardsmecher):

Normal,fiecare putem spune ceva despre o persoana nu?