| anonim_4396 a întrebat:

Ați pățit să cunoașteți o persoana pe internet, sa va înțelegeți super, iar în realitate sa fie cu totul altfel?

10 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

De multe ori. Asa cum am mai zis pe aici, personallitatea online e super diferita de cea reala. Poti fi ce vrei in spatele tastelor, online poti sa stai sa-ti gandesti raspunsurile nu trebuie sa raspunzi instant ca intr-o conversatie live, online nu te vede nimeni deci te poate judeca doar in functie de ce zici.

Sunt unii oameni la care nu se aplica, dar ca regula cvasi-generala, probabil se va comporta altfel.

| RAY a răspuns:

Am observat ca personalitatea diferă de la site la site unde intra respectiva persoana, iți dai seama ce personalitate avea în realitatea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ne...
De obicei imi dau seama de o persoana repede.

| SilentRain a răspuns:

Dep

| LPCTSTR a răspuns:

Inevitabil da, aici pe TPU.

| sofisis a răspuns:

Nu prea... majoritatea persoanelor cu care am interactionat virtual si apoi real au fost ok si, si.
Bine, si eu sunt o persoana calma si calda si cred ca ajut la disiparea emotiilor.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dap

Răspuns utilizator avertizat
| shareable a răspuns:

Da