| YellowAngel a întrebat:

Ce activitati ai putea sa faci cu persoana iubita ca sa va cunoasteti mai bine si sa vedeti daca va potriviti si intelegeti?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice in afara de iesit la discoteca sau la chefuri pana la 6 dimineata.

| Freya1 a răspuns:

Sigur sa va intalniti des.
Sa faceti plimbari in locuri relaxante, discutati despre viata despre viitor, sa va uitati la filme si sa discutati pe subiect, sa mergeti unul la altul, sa gatiti impreuna, sa faceti dragoste.Sunt multe lucruri pe care le puteti face.

| Sofer a răspuns:

Orice activitate e posibila ca să cunoști persoana de lângă tine cum e și dacă sunteți făcuți unul pentru celalalt.

| minrest a răspuns:

Trebuie sa ai pasiuni si interese comune cu persoana iubita, ca relatia sa fie profunda si durabila; ei bine, le cultivi impreuna ce ea. Dar daca nu ai? Vezi ce pasiune are, si daca nu cumva se potriveste si pentru tine. Chiar mai important este sa ai aceleasi opinii despre lume si viata cu persoana iubita; ei, vorbesti despre aceste conceptii si cat sunt de bune, le discuti.

| sofisis a răspuns:

Potrivirea consta in proportie de 80% in a tolera fara probleme defectele partenerului. Nu tine nici de gusturi comune, nici de interese comune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana nu o cunosti cu adevarat decat in timp... asa ca pentru inceput ce e important intr-o relatie nu e ce aveti in comun ci daca acceptati ceea ce nu aveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare nu conteaza asa mult activitatile, mai mult daca creste dorul de persoana iubita, cand libseste dupa ce nu va mai vedeti un timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot să mă plimb prin parc sau să mâncăm împreună.

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa vorbesti cat mai mult cu ea, sa va plimbati sa stati cat mai mult timp impreuna si ''deschide'' si tu subiecte care iti plac tie, incepe converastii despre lucrurile care iti plac tie si ti se par interesante ca sa vezi daca ii plac si lui, ce parere are.Cum a zis si minrest, trebuie sa ai pasiuni si interese comune.Sa-ti dau un exemplubig grinaca o persoana asculta rock, metal, punk, rap sau raggae, e ateu, ii place horror-ul si alte chestii apropiate iti dai seama ca n-are cum sa fie cu o persoana care se rupe pe Nicolae Guta, expresii gen ''Sa moara mama ta'' etc...Am dat doar un exemplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

'Sa vorbesti cat mai mult cu ea, sa va plimbati sa stati cat mai mult timp impreuna si ''deschide'' si tu subiecte care iti plac tie, incepe converastii despre lucrurile care iti plac tie si ti se par interesante ca sa vezi daca ii plac si lui, ce parere are.'
Asa iti alegi prietenii nu iubita sau iubitul.

| Eduard196 a răspuns:

Mergi unde iti place si fa ce iti place si observa daca si persoanei iubite ii plac aceleasi lucruri. Adica poti merge la intalnire la muzeu, la zoo, (sunt doar niste exemple) si vezi daca persoana de langa tine se simte bine sau are alte gusturi

| relativsausigur a răspuns:

Activitati sa vedeti daca va potriviti :
Sa va mutati impreuna.
Observa-i atitudinea in situatiile grele prin care vrei trece, daca face ceva pentru tine, daca contezi pentru el.
Asa se vede caracterul unui partener.

| dalexbun a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai pasiuni si interese comune. Trebuie sa intelegi pasiunile celuilalt,si el pe ale tale, sa existe compromisuri, si in primul rand sa vrei sa faci aceste lucruri, sa existe respect, conteaza enorm asta.Nu privi pe celalalt ca un obiect de studiu, daca ti se potriveste ca o manusa, asta e eronat.