| ionyionela20 a întrebat:

Atunci cand esti insarcinata cand apesi asa simti ceva tare in burta pe care il poti misca? Este posibil ca testele de sarcina sa fie stricate ( am facut un test acum o luna si ceva si mi.a iesit pozitiv, am mai facut unul ieri si a iesit negativ) dc... app am toate simtomele unei sarcini

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Copilul tau face misto de tine din burta, I like him

| RAY a răspuns:

Crezi ca aia care fac testele asta le fac asa de capul lor nu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul lucru indicat de a fi facut intro astfel de situatie este efectuarea unui test de sarcina. Cel mai precis test de sarcina este cel pe baza analizei desange prin care se determina hormonul de sarcina hCG in sange, printr-o analiza efectuata intr-un laborator de analize medicale, acesta fiind singurul care intotdeauna indica fara gres cu o precizie de peste 98% daca este prezenta sau nu sarcina. Este singurul tip de test acceptat de orice medic ginecolog in cazul in care doresti sa fii consultata si ginecologic. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa te convingi ca esti sau nu gravida, fa un control ginecologic. Medicul este acela care-ti va spune daca esti sau nu gravida.

| Jessica007 a răspuns:

Analizele de sange iti vor spune cu precizie daca esti insarcinata sau nu.Si testele de sarcina iti arata, depinde acum ce test ti-ai luat, dar cel mai bine este sa iti faci analizele de sange.Cu ocazia asta afli si in ce luna esti.

| ʎpooɯ a răspuns:

Daca testul de sarcina a iesit pozitiv atunci aproape sigur ca esti insarcinata.
Du-te la ginecolog pentru consultatie.