| alexandru34 a întrebat:

Atunci cand fac sex cu cineva, ejaculez foarte greu uneori dureaza si 4 ore oare sa fie vorba de o dereglare sau este normal astfel de lucruri? Ultima data am facut sex cu o tipa si am ejaculat dupa 3 ore.

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Asta tine de u...sadsadsadpoate nu te excita fata... poate nu sti sati "manevrezi" placerilebig grinbig grinbig grin

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal, e o forma de impotenta, trebuie neaparat sa mergi la un urolog care te va ajuta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Literatura de spec mentioneaza asa ceva, dar tu nu ai spus, la ce s-a ref pupimik, dac esti fluturas, si atunci e explicabil, sau faci cand si cand, i care caz ar putea fio problema! Pe de altaparte, trebuie sa primeze, placerea sicomuniunea sufleteasca, nu ejac, sau alte performante! Sa fi tandru, atent, rabdator si altruist, ca si ea sa se simta BINE!

assiris
| assiris a răspuns:

Da, exista trei feluri de ejaculare: precoce, care este imediat dupa intromisiune, normala, care se face ideal odata cu partenera si tardiva, ceea ce cred ca ai tu. Problema se poate rezolva daca mergi la un cabinet de specialitate si daca ai rabdare pentru un preludiu mai bine facut.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Chestia asta se intampla in general, din cate stiu eu, baietilor care au o viata sexuala foarte activa. Oricum... unei fete ar trebui sa ii convina chestia asta laughing mai nasol putin e pentru tine...ca de multe ori nu ai la dispozitie vreo 4 ore incat sa te... termini.
Poti vorbi cu un medic...pentru orice eventualitate... dar din punctul meu de vedere...nu cred ca e nimic in neregula cu tine.

regis
| regis a răspuns:

Nu e normal, dar daca afli de la ce ti se trage, sa ne spui si noua. big grin
Era si un banc pe tema asta. Se duce un tip la farmacie, explica ce problema are (cam ca a ta) si intreaba "ce imi puteti da pentru asta?". Farmacista isi cheama colegele la o mica sedinta, dupa care se intoarce si ii raspunde "1000 de euro lunar, plus cazare si masa".winking

| anonim a răspuns:

Sa intelegem ca tu iti faci reclama singur?

| mikiscence a răspuns:

Fericita tipalaughing

| andi a răspuns:

Poate multi nu te cred, spun k doar iti faci reclama, daca eu as spune ca asa m-a tinut si pe mine mai bine de 6-7 ore acu pauze la ore de 5 minute asa de o cupa de gain-fast ar spune ca fabulez ceva s. f. dar e adevarat si asta pentru ca ai "activitate zilnik, un serviciu f. lejer, si practici un sport gen culturism, judo, sau karate. ar fi julte de spus aici dar eu te inteleg pe deplin...stii le place fetelor si incearca cu 2-3 fete...intelegi numai tu singur cu ele, o sa fie ok! multa bafta!

| claudiarebecca a răspuns:

Hm.
nu prea inteleg, intai intrebi cum sa faci ca actul sexual sa dureze mai mult si sa aiba fata o explozie de orgasm si pe urma zici ca iti dai drumul greu... care e problema reala... sau ultima intrebare a ca "sa agati o fata foarte usor" pentru ca nu ai prietena si fug de tine "ca de raie". lol. hotaraste-te daca vrei sa fii tu sau sa joci vreun rol - dar fi consecvent happy

| rita a răspuns:

Sfatul meu >> inainte sa te duci la doctor sau sa urmezi alte tratamente, incearca sa faci dragoste cu o partenera pentru care sa simti ceva( si ea pentru tine ), si cu un preludiu sanatos!

| rita a răspuns:

Vorbesc serios. fa-ti o iubita cu care sa faci dragoste nu sex, sa fi implicat si sentimental si sa vezi k se schimba situatia. odata ce esti implicat si emotional, nu te mai intereseaza performanta, nici nu te mai gandesti la asa ceva, totul se simte altfel, e cu totul altceva.

| meioana a răspuns:

... daca ai avea o iubita pentru care sa simti ceva ai barai si u ceva acolo ca sa sp asa... dar daca o faci cu oricare nu simti nici macar cea mai mica placere...
...sa stii ca la unele fete nu le pare rau k stai asa multlaughinglaughing...norocoase alea care te au... dar vai de muschii vostilaughing...
.
. NU ITI MAI FA RECLAMA SINGUR:d

| gabrielutzu a răspuns:

Ai ejaculat trei ore?
Sigur ai facut sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu isi face reclama singur. E real ce spune. Din proprie experienta iti spun ca ai prea multa activitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad am 20 de ani si am cam aceeasi problema...acum cativa anisori inainte sa incep viata sexuala... imi faceam griji, daca termin prea repede, daca e asa, daca nu e asa...etc. si acum straight face ma chinui sa termin laughing. Si NU, NU ne facem reclama! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E chiar aiurea chestia asta, degeaba rad unii de noi, nu pot sa termin decat atunci cand o fac doggy style unde intra toata si dau ca nebunu de mut mobila prin casa si se trezeste vecina de 90 de ani, in rest imi obosesc mainile, picioarele si mi se face foame si eu tot nu termin, e chiar frustrant...si plus ca pe unele tipe le deranjeaza foarte mult si chiar plang pe motiv ca nu le plac... partea buna... daca as lucra putin mainile si picioarele as intra usor in cartea recordurilorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face griji la mine dureza cam 2-3 ore si nu imi fac probleme.se numeste super dotare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e chiar asa cum zici u incearca sa faci ce iti place tie cel mai mult de ex:poti sa grabesti ritmul raportului sexual si asa t termini mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu e chiar vrajeala si nici reclama. si eu am aceeiasi problema
la mine a durat si 4 ore... tipa era rupta si eu inca aveam si chef si o erectie can'n filme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar si eu sunt la fel sunt de 4 ani cu cineva dar eu nu m-am terminat nici o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba incitati organu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut exact aceeasi problema ca si tine si uneori mai dau peste ea... ori te gandesti in alta parte si nu la ceea ce faci ori esti stresat sau emotionat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sicer si pe mine tot asa ma tine chiar uneori si mai mult... dar nu ma deranjeaza...winking nu cred ca ar fi nicio problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba de nici o reclama in tot ce a zis... Este adevarat, Nu de mult m-am despartit de prietena cu care am stat 7 luni exact din aceasta problema. M-am despartit de ea pentru ca vedeam ca nu rezista atat. A fost chiar aiurea. La un moment dat pentru partenera devine inconfortabil. De cand mi-am inceput eu viata sexuala putine partenere au reusit sa "duca treaba la capat". Oricum, eu o iau ca pe un dar laughing multe fete isi doresc astfel de parteneri. deci baiete: CAPU SUS! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, dar nu vad nimic grav...cred ca nu face sa-ti faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti place tipa, nu mai face sex numai dupa 2 ore de incalzire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceasta problema. am 18 ani, mi-am inceput viata sexuala in urma cu o luna. am facut sex de 5 ori cu prietena mea si nu am reusit sa ma termin niciodata, primele dati a durat o ora- o ora jumate, ultima data 2 ore (multa lume nu crede, spun ca ei prima data sau golit in mai putin de 2 minute). Tipa a fost satisfacuta de fiecare data, a avut orgasm de 3-4 ori. Cand ma masturbez termin in 5 minute (daca nu am alcol la bord). Am practicat si judo 8 ani. poate avea legatura cu asta sau este doar o chestie psihica, sau poate e din cauza ca atunci cand ma masturbez o strang mai tare?
Oricum am observat ca am devenit mai bun la pat pe zi ce trece, si in acelasi timp mai relaxat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai tampeni gasesti mai jos. daca ai o reactie dupa 4 ore ai o problema pe 2 planuri -
a-te alimentezi prost fumez si dormi putin si cantitatea de sperma este atat de putina incat corpul nu prea are ce ejacula
ori b- ai o problema de concentrare te gandesti la altceva numai la sex nu si corpul nu intra in starea de placerehappy si masturbarea devine o problema la un moment strica placerea pe care o ai pentru vagin corpul se obisnuieste cu ea

| Lungu_Robert_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici mă regasesc. Nota 10. Ce imi Poti recomanda?

| 1gighigighi a răspuns:

happy asta e din cauza ca te masturbezi prea mult in timpul liber, iar cand prinzi o fata nu e aceiasi treaba ca si cum o faci cu mana ta... exista rezolvare pentru asta. trebuie doar ca sa mergi sa vezi un specialist, ai o dereglare a canalului penisului si asta se rezolva doar beind ceai-uri pentru cateva saptamani dimineata si seara, sau daca nu e asta trebuie sigur sa vezi un psiholog.placerile tale sunt incontrolabile, 1 nu trebuie sa te rusinezi cu asta. ce intrebare ai pus tu aici nu e pentru reclama cum cred fetele. e pentru ca vrei si tu cand faci sex vrei sa te termi si tu in 4 ore de 7-8 ori la fel ca fata care face sex...