| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Atunci cand sanii se dezvolta este normal sa te doara? Mai ales daca ei sunt mici. Ceva ceaiuri care ajuta la venirea menstruatiei sau la fixarea datei stiti?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sanii dor la crestere de pe la 10 pana pe la 14 ani. Dupa aceasta varsta, chiar daca mai cresc, nu mai dor.

| Andreea_1440 a răspuns:

Da e logik pentru ca muschii se contracta.nu cred ca tiai dori sa iti vina ca o sa te saturi de ea, ai timp toate vin cand trebuie, iti zic eu ca e najpa
:-s

| Meli_7221 a răspuns:

E normal sa te doara.
Nu exista ceauri care sa iti fixeze data primei menstruatii.
Chiar si dupa ce ti-a venit prima oara, ciclul tau menstrual nu va fi regulat, decat dupa un timp (variaza de la fata la fata). Mie mi-a luat ceva pana a devenit regulat.
Pana atunci eu zic sa te relaxezi si sa nu-ti faci griji. Bucura-te cat mai ai timp laughing (kiddin')