| Drums a întrebat:

Cam in cat timp dupa venirea menstruatiei se dezvolta sanii.macar asa cat sa iti vina un sutien...am unele colege care le-a venit pentru prima OARA SI PURTAU O MARIME MARE LA SUTIEN.SI unele(inclusiv eu)care ne-a venit dar nu avem sanii dezvoltati? este vreo probleme la noi? multumesc multhappy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chestiile astea depind de la fata la fata. Unele au sani mari, altele sani mici. Nu e nici o problema. Dupa venirea menstruatiei, iti vor creste si sanii, dar numai cat este trecut in informatia ta genetica.

3 răspunsuri:
| Ochiialbastrii a răspuns:

Fiecare fata e diferita. mie de exempu mi-au crescut sanii de la vreo 11 ani iar menstruatia mi-a venit la 12... acum la 14 ani nu`mi faq probleme cu marimea sanilor. cred ca este neplacut sa ai sanii mici si te inteleg / de ex. am o colega care nu are sani si poarta sutien cu burete urias! si inauntru baga : ciorapi hartie igienica etc. toata sc rade de eawinking sanii ei nu o sa i se mai dezvote pentru ca strange sutienul la macsim si pielea i se ridica si acea piele ea presupune ca sunt sani straight face Tu sa nu faci la felwinking sanii tai o sa creasca dar trebuie sa astepti sper ca am fost de folos big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am13ani si mi-a venit menstruatia la varsta de 12ani! Prietena mea cea mai buna, Clau, desi nu este dezvoltata la acest aspect,, sanii''in prezent la varsta sa de 12ani, cls a7a, i'a venit menstruatia la o varsta destul de frageda, dupa parerea mea, respectiv la 10 ani! Este insa un lucrut surprinzator ca ea nu are insa forme atat de dezvoltate, spre deosebire de mine la varsta ei de 12ani aratam de 15deoarece aveam si sanii(nu exagerati)si forme dar si o fizionomie mai matura.acum la 13ani par a arata de 16-17ani...Nu iti fa griji esti la varsta pubertatii! Iar aceste sfaturi ar trebui sa le ceri mai mult mamei tale, este doar o intrebare inocanta, si schimbari de care trebuie sa afli! Succes! Adee din Bucuresti.

| Unique_9671 a răspuns:

Deci nu trebuie sa iti faci griji
Fiekare se dezvolta in ritmul lui

Nu face o drama din asta.cu siguranta ai toata viata inainte sa-ti creasca sanii.