| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand sunt eu pe spate testiculul stang(sau drept) se deplaseaza intr'o parte si il simt miscandu-se ca si cum ar fi liber... ca si atunci cand amesteci zarurile intr'o cana(nici chiar asa). e destul de deranjant... la toata lumea se intampla la fel? Sau am eu vreo problema?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

DeeAnna, nu e nimic rusinos sau de nespus in public. Tie sa-ti fie rusine ca esti incuiata la minte.
E normal ca testicolul sa se miste in scrot. Poate nu asa de tare cum spui tu, dar e posibil sa ai un testicul care a coborat mai tarziu si care are cordonul mai lung. Nu e nimic rau in asta, dar daca te deranjeaza, ar fi bine sa te vada un urolog.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai tinerilor derutati si ofuscati... tot asa cum si la distinsele doamne un san e putin mai lasat decat celalalt, tot asa e si cu outele! Corpul uman si elementele lui sunt pe ici pe colo usor asimetrice! Deci, atata timp cat nu ai alte probleme sau disfunctii, nu ai de ce sa fi ingrijorat! Daca, sau cand te va durea, sau jena efectiv ceva, atunci sa te duci la medicul androlog/urolog! Asa e normal, sa se zbenguie si ele acolo, in punguta lor! Nu doar la tine e asa!

| DeeAnna. a răspuns:

Yacasa...
Care e faza...Chestiile astea nu prea se spun asa...in public..Mergi la un doctor...Si iti rezolvi problema..Sau afli daca e o problema sau e normal...winking