| SkateFunk a întrebat:

Aventura sau relatie? Si de ce?

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Depinde cu cine.

| RAY a răspuns:

Cu toți vrem aventura, cei care spun ca vor relație sunt zdrențe masculine ipocrite, noi bărbați vrem sa facem sex cu toate femeile care ne atrag sexual iar ele sunt atrase sexual de vreo 20%, aici ma refer la băieți, fete pana in 25 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune şi aventurile atunci când mai ai perioade în viaţă în care poate eşti proaspăt ieşit dintr-o relaţie şi vrei doar să te distrezi, fără complicaţii, fără nimic sau pur şi simplu nu te simţi pregătit să te implici (din nou) într-o relaţie, dar să o ţii aşa ani şi ani, mi se pare deja trist şi cam ridică semne de întrebare.

| Den1sa a răspuns:

Relatie

| Rux04 a răspuns:

Bună ziua. Doar relație. Am exclus, exclud și voi exclude aventurile. Îmi place stabilitatea. Sunt căsătorită. Am mai avut o relație înainte de căsătorie. După ce m-am despărțit am stat singură 2 ani, fără aventuri.

| Mariaa005 a răspuns:

Ambele sunt ok, aventura e discreta, nu te implici emoțional, nu ai obligații, singura problemă e ca nu stii atat de bine persoana, daca nu te protejezi poti sa iei o boala, etc.

Relația e sigura, doar ca aici ai obligații, te implici, cunoști partenerul de sex mult mai bine, mai mult ca sigur vorbește cu tine daca are ceva boala/infecție.

Nu e una mai buna neapărat, depinde de perspectiva fiecăruia, principii, parerea e una personala mereu )

| omulserios a răspuns:

Niciuna, csu nu te lasa

| marianbicu12 a răspuns:

Daca e sa ma iau dupa exemplul parintilor mei, mai bine eunuc