| Blossomis a întrebat:

Aveti idee ce as putea sa cumpar la un picnic? funda:Xscz categoria

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa tii minte prima regula a picnicului si anume : acesta serveste drept pranz, asadar nu e recomandat sa servesti cina sau micul dejun cand organizezi un picnic. (Asta daca vrei sa il faci in adevaratul sens al cuvantului, "ca-n filme"). Apoi, mancarurile pe care le aduci cu tine trebuie sa poata fii mancate reci, dar inca sa isi pastreze gustul bun si aroma. Asadar - americanii aduc cu ei salata de pui sau de cartofi(ft simplu de preparat), orice fel de carne taiata cubulete de 1 cm asa, prajita(dar nu ft mult) acompaniata de branzeturi, legume crude si un sos pentru carne(il gasesti in orice supermarket, poti sa iei cu usturoi sau cu chilli sau ce mai vrei tu ). Ca si "rontaieli" poti sa ai chipsuri Tortilla pe care sa le serviti cu sosul acela special (ori de branza, ori de rosii, ori ce arome mai gasesti ). Sucurile acidulate sunt super folosite de americani atunci cand se duc la picnic... si bineinteles prajiturele! cam asta fac americanii, asta te pot sfatui si eu. si nu pot decat sa iti urez distractie placuta!

2 răspunsuri:
| mihaibr11 a răspuns:

Cumpara si tu paine, mustar, scobitori, sare, mancarea si bautura sa le puna ceilalti tongue

| bebitzicaRea a răspuns:

Pai paine, gem, salata de rosii, placinta cu mere si sampanie. daca esti mai mica poti lua o stilca de cola.nu stiu. oricum mi se pare potrivit si daca iei niste snitzele love struck team pupacit