| adiuca a întrebat:

Avorturi spontane? ce stiti despre ele? din ce cauza se fac si altele... care vrea sa ma informeze si pe mine merci mult de tot:*

Răspuns Câştigător
| florar a răspuns:

Avorturile spontane sunt traume extrem de puternice si fizic si psihic; ele pot surveni si datorita unei patologii materne dar si a fatului. ele nu sunt un fenomen firesc si orice manifestare diferita de o sarcina normala este luata in cosideratie de mamos.cauzele sunt extrem de diverse, de la anemii puternice la anumite maladii sau malformatii ale uterului, ale fatului, samd; nu sunt chiar atat de spontane cum s-ar crede, au fost numite asa doar spre a fi diferentiate de avorturile provocate cu intentie.

1 răspuns:
| adiuca explică:

Nu ma mai lasa siteul sa pun intrebari cica am pus prea multe intr-o ora mai vruiam sa intreb : ce mai vruiam sa va intreb? ce stiti despre disfunctia ovariana?