| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l fac pe fostul sa se intoarca la mine? Ne-am jignit amandoi, dar eu l-am iertat...as vrea sa-l am din nou in viata mea! Stiti vreo metoda sigura? Merci!

34 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca nu te mai place, nu se mai intoarce...iar daca insisti, mai risti sa fii si batjocorita, in cine stie ce fel.

| RAY a răspuns:

Trebuie efectiv sa uit de el? Sau doar sa imi vad de viata mea? Energia gandurilor functioneaza? Sa practic detasarea?!

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor detasarea de lumea asta, nu ai incercat?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Te-ai pus pe ele azi, Ray, te-au suparat rau fetele astea

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Energia gandurilor functioneaza? Sa practic detasarea?!
ce prostie e asta

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

: ) ) ) )

| minime3 a răspuns (pentru RAY):

Ma refeream la faptul ca daca incetez sa ma mai gandesc la el, voi rezolva ceva?! Asta este energia gandurilor. Detasarea de o problema poate fi uneori o solutie. Ce e de ras?

| RAY a răspuns (pentru minime3):

Credeam ca vb de energie și magice,părerea mea, ocupați timpul cu ceva, dai ignor, nu te mai uita la poze cu el și va trece totul, ochii care nu se vad se uita, iubirea e o suferință

| Drimmero a răspuns:

Stii vorba cu ciorba reincalzita? Asa se aplica si aici, treci peste, viata e scurta pentru regrete cu fosti/foste.

| minime3 a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e un cliseu, cu ciorba!

| Drimmero a răspuns (pentru minime3):

Chiar nu e, incearca sa mananci ciorba reincalzita a 2-a zi de cand e facut sa vezi cat de nasoala e, asa si cu relatiile care trec prin despartiri, impacari, nu mai sunt la fel.

| minime3 a răspuns (pentru Drimmero):

Stii povestea cu Jeniffer Lopez si Ben Afleck, care s-au reindragostit dupa 17 ani? Acum sunt variantele mult imbunatatite ale lor si se pare ca se inteleg de minune. Deci...tot un fel de ciorba! Ce parere ai?

| Sofer a răspuns:

Caută-l și cereți iertare și sa va mai dați o șansă.

| 1997onur a răspuns:

Doar ca i-ai zis prost i-ai rănit orgoliu laughing) și asta a fost tot? De asta v-ati despărțit? laughing))

ăsta este Motiv pentru el nu te iubește cu adevărat dacă el mi-e greu chiar mi-e greu sa cred ca el din atâta a făcut așa ceva nu știu nu mai știu ce sa spun ce sa zic

Metoda da sunt multe chiar foarte multe eu știu una din câteva săi spui ce simți cu adevărat pentru el sa vorbești cu el poate îi trece ( motivul ) fără supărare dar asta este adevarul este motiv nu ai cum ma rog las-o așa vorbește cu el

| AVAAVA a răspuns:

Ar fi o singura metoda, dar nu da garanție 100%.
Trebuie făcut un plan, dar am nevoie de informații despre tine. Ideea este ca trebuie sa înlocuiești/corectezi anumite vicii fără valoare și sa adaugi obiceiuri sănătoase. Sunt multe de spus. Dar merita încercat.

| minime3 a răspuns (pentru AVAAVA):

Cam ce fel de informatii? Tu spune-mi!

| AVAAVA a răspuns (pentru minime3):

Job, vârsta ta și a lui, hobby-uri, vicii, kg, înălțime, studii, cursuri, timp liber.

| minime3 a răspuns (pentru AVAAVA):

Ha ha! cam toata viata! nop!

| AVAAVA a răspuns (pentru minime3):

Ok. Nu trebuie sa mi le spui.
Dar încearcă sa îmbunătățești fiecare aspect al vieții. Stil de viat, obiceiuri, vicii, vestimentatie, ingrijire cosmetica... Păstrează doar ce te multumeste, restul slefuieste.Citeste cărți despre inteligenta emoțională și fa cursuri care te pot ridica profesional.

| AVAAVA a răspuns (pentru AVAAVA):

Fă-l sa te vadă cu alți ochi, sa reflecte și sa ii para rău ca a pierdut o Doamna.
Evita vestimentația prea sexy, machiaj strident, fuste mini. Încearcă sa adopți o vestimentație elegantă, bussines. Bărbaților le plac femeile puternice, nu pitipoancele. Pitipoancele sunt bune doar pentru 1 ora în pat și cam atâta. Nimeni nu își dorește o pitipoanca pe termen lung.
O femeie este mai sexy îmbrăcată elegant decât cu fuste strâmte și scurte. Trebuie sa lași loc imaginației sa acționeze, nu instinctelor primare.

| minime3 a răspuns (pentru AVAAVA):

Multumesc! Mai stiam si eu din ele! Desi si o fusta scurta cateodata, face minuni! Take care!

| minime3 a răspuns (pentru AVAAVA):

Chiar am citit Inteligenta Emotionala de Daniel Goleman, nu stiu daca ai auzit de ea. E o carte foarte buna!

| AVAAVA a răspuns (pentru minime3):

Sigur ca am auzit. Am citit-o și eu.

| AVAAVA a răspuns (pentru minime3):

Face minuni când vrei sa agăți în discotecă.
O ținută eleganta, chiar dacă pune feminitatea în valoare, este descurajanta pentru multe persoane. O fusta scurta este mai abordabila. Tinuta bussines este pentru oameni pretențioși.

| Perfekt a răspuns:

Trimite-i un mesaj gen "sunt gravidă"

| Ana407 a răspuns:

O sa se intoarca el cand o sa reusesti sa mergi mai departe fara el.
Lasa-l in pace... oricat de greu ti-ar fi!
Gaseste o ocupatie care acopera dorul de el!

| minime3 a răspuns (pentru Ana407):

Trebuie efectiv sa uit de el? Sau doar sa imi vad de viata mea? Energia gandurilor functioneaza? Sa practic detasarea?!

| minime3 a răspuns (pentru minime3):

Efectiv*, scuze

| Ana407 a răspuns (pentru minime3):

Energia gandurilor functioneaza.
Dar acum e suparat...acorda-i timp,ai rabdare cu el daca il iubesti.
Asa cum am zis, cauta o acupatie si nu iesi cu alti barbati, cel putin nu imediat...
Ai grija ca pe viitor sa nu mai jignesti un barbat. Daca actualul nu se mai intoarce, ia-o ca pe o lectie!
E greu sa nu il trimiti la dracu cand te supara, dar fix atunci trebuie sa te abtii.

| minime3 a răspuns (pentru Ana407):

Nu stiu cum sa reactionez cand ma jigneste, si atunci l-am jignit si eu, fiind extrem de enervata (un ex de jignire din partea lui ar fi ca sunt psihopata, dar am trecut peste), sa zicem ca am reactionat exagerat, trimitand un text enorm de lung. Acum ii caut scuze, desi n-ar trebui sa o fac. Si eu cred ca i-am ranit orgoliul de barbat, iar la ultimul mesaj nu i-am mai raspuns si de atunci am intrerupt convorbirile. Apreciez mesajul tau, o sa iau in considerare.

| RAY a răspuns (pentru minime3):

Jigniri mari?

| minime3 a răspuns (pentru RAY):

Psihopata, ai ajuns trista (din partea lui)

| minime3 a răspuns (pentru RAY):

Iar eu i-am zis ca e prost ( asta a denotat din felul cum s-a comportat). cum rectioneaza un barbat cand e jignit asa?

| RAY a răspuns (pentru minime3):

Eu personal accept, dacă îmi poți dovedi cu ce am greșit

| wildthing a răspuns (pentru minime3):

Ti-a cautat motiv de despartire! Nu te mai iubeste. Daca te iubea, nu-i pasa de faptul ca l-ai facut prost, era eventual amuzat. Eu asa as fi fost, daca m-ar fi facut iubita prost...categoric nu m-as fi despartit de ea din cauza asta. happy