| mihaela_8638 a întrebat:

Pleasesadvreau sa il uit dar nu stiu cum. numa s plang ma face cica m iubeste dar eu n cred prieteni prietene nu am cu cine sa ies stau toata ziua in casa si ma gandesc l elsad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu mai fi trista ca nu se merita. DAca nu ai cu cine sa iesi,mergi singura la o plimbare cu bicicleta, rolele, sau in parc la aer.Mergi undeva la un concert,teatru,incearca sa cunosti lume noua,sa legi prietenii si iti vei reveni.
DAca stai toata ziua in casa si te gandesti numai la el,greu il vei uita. Daca totusi preferi sa stai in casa,uita-te la un film de comedie,asculta numai muzica vesela si nu trista,citeste o carte interesanta si incearca sa il scoti din mintea ta.
Ca sa te simti mai bine,poate e ciudat,dar eu am de la un timp jurnal,desi pare ciudat,ma ajuta de multe ori sa ma descarc,adica scriu in jurnal cand sunt trista si am ceva pe suflet,prefer sa scriu si asa vei avea si o amintirie placuta,peste ceva timp cand vei reciti tot ce ai scris,iti vei aminti cu zambetul pe buze de aceste momente care acum par foarte dificile.
Fi optimista si lasa-l in trecut... daca te face sa plangi,nu are rost sa suferi din cauza lui, mai sunt baieti, sigur vei intalni pe altul mai bun.

6 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Mihaela cum adica prieteni/prietene nu ai? hai sa fim seriosi, nu ai colege la scoala? vecini/vecine?, te-am urmarit la mai multe intrebari si mi-am dat seama repede ca tu esti o fire mai inchisa, parca doar tu traiesti pe acest pamant, iesi afara fi prietenoasa nu'ti fie frica cat despre fostul tau prieten, nu te mai gandii pentru ca mai rau iti faci sa stii.

| alexutza003 a răspuns:

Cel mai bine ocupati timpul cu un hobby ceva dans pictura ceva incerca sa iti umpli timpul cu ceva pentru a nu te mai gandi la el si nu mai vb cu el deloc stergei nr si id de mess ignora-l total

| Foca a răspuns:

Buna. Ia id meu sa vorbim asa am fost si eusad.
iuli_yo16
Succes.
Ciaohappy

| leoaica_1036 a răspuns:

Daca as stii te-as ajuta din toata inima.Cu ce te face sa plangi?

| Optimus7 a răspuns:

Suna -ti colegele sau veginele sa iasa. Incearca sa iti faci alt prieten.

| Mirabela232 a răspuns:

Fa`ti o ocupatie,un hobby,ceva... ocupati timpul cu lucruri interesante si tot odata care sa te faca sa zambesti. Sau cumparati un catelus in care sa investesti sentimente,si de asemenea sa le primesti inapoi, un catel iti ofera iubire neconditionata, sunt asa dragalasi.Bafta.