| bluesky a întrebat:

Azi, fostul meu prieten care nu ma mai baga in seama si pe care inca il iubesc, a venit langa mine la scoala si m-a intrebat ce fac si una alta... a vorbit cu mine, mi-a zambit, ma atins pe mana! :X happy Oare ce credeti ca inseamna asta? Oare vrea sa ne impacam? S-a mai intamplat asta, adica a vorbit cu mine si etc, dadea semne de impacare si cand ne-am intalnit si eram singuri a zis ca mai bine ramanem prieteni dupa care s-a facut ca nu exist! sad
Ce credeti ca ar trebui sa fac eu? Vreau sa ne impacam dar nu stiu cum sa ma comport, adica sa intru eu in vorba cu el, sa ii scriu eu pe mess sua sa il las pe el? Sa incerc sa ma "ascund" adica sa fie zile in care sa nu ma vada asa des, ca sa il tin in suspans...sau ce sa fac? Cat mai multe sfaturi va rog! Multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Este posibil ca sa nu iti fi raspuns o perioada pentru ca s-a gandit mult la ce a fost intre voi. Era si el neclar si acum cred ca s-a hotarat ce vrea sa faca. Nu te ascunde, dar nici nu il cauta. Daca te-a cautat o data si a fost atat de tandru, inseamna ca te va mai cauta. Cand te va mai cauta raspunde-i cu aceleasi gesturi ca ale lui, zambeste-i. El vrea sa ramaneti prieteni sau vrea sa va impacati. Asta ramane de vazut pe parcurs. Oricum, eu cred ca el tine la tine. Asteapta sa vezi ce iti spune el. Cu siguranta iti va spune ce vrea sa fie intre voi.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca el vrea sa ramaneti doar prieteni, ceea ce este foarte frumos din partea lui. Daca va vedea ca tu tii mortis sa va impacati, se va retrage din nou, dandu-ti timp iarasi, in speranta ca veti putea fi prieteni intr-o zi. Nu cred ca e cazul nici sa-l bati la cap, mai ales ca nici nu-i poti oferi ce-si doreste, nici sa-l tii in suspans.

| monyk a răspuns:

Buna, nu cred ca are rost sa te amagesti... daca ar fi vrut sa se impace cu tine, ti-ar fi spus de mult cred... orice e posibil, dar eu cred ca mai bine ar fi sa nu mai iti faci sperante, nu mai privi in urma, viata merge inainte, eu zic sa il lasi pe el sa isi vada de treaba, lasa-l sa intre el in vorba cu tine, fa putin pe indiferenta, nu te mai arata ca asta a fost si prostia mea cu fostul prieten, indiferenta doare, ai sa vezi ca dacz tine la tine tot el te va cauta si te va vrea inapoi...mai bine evita-l si chiar e o idee buna sa il ti in suspans, sa nu va vedeti macar o perioada, asa poate va reactiona cumva, poate ii va fi dor de tine, cine stie... daca vezi ca pana la urma nu reactioneaza si nu iti da semne precum ca ar vrea sa fie iar cu tine, atunci mai bine uita-l si vezi-ti de viata ta, nu te da batuta!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te grabi in a presupune lucruri ce s-ar putea sa nu fie.Ai rabdare sa vezi ce are el de gand, nu forta nota, poate vrea sa fiti doar prieteni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ial ca atare. daca ati facut sex o face din mila sau ca mai vrea odata. daca nu ...santeti colegi si atat, daca voia mai mult iti spunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singuru lucru care cred ca ar trebui sa-l faci est esa`l uitzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sugerez sa te impaci cu el si sa re bagi i seama cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei.si eu am patit la fel. iti spun un lucru: baietii sunt toti la fel! TOTI! deci.nu stiu ce sfaturi sa iti dau, pentru ca nu-l cunosc. ar trebui sa vorbiti serios. sa vedeti ce vea unul.si ce vrea altul. thinking cel putin asa cred. big grin
pe mine acum.nu ma baga in seama, nici nu se uita la mine. thinking
e ciudat, dupa tot ce'a fost, dupa cate mi-a facut, nu l'am uitat! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai chinui atata cu un baiat si eu asta caut acum si daca stiti cum sa ma ajutati cautati-ma pe adresa dede_frumusik19 va rog