| Sara2 a întrebat:

Azi noapte l-am visat pe fostul, desi avem mai mult de un an de cand ne-am despartit eu nu l-am putut uita, sufar foarte mult, cand m-am trezit am ramas dezamagita ca a fost doar un vis, cum as putea sa ma inveselesc in prag de sarbatori?
eu in prezent am alta relatie, este un baiat minunat, dar la cate a facut pentru mine nu l-as putea parasi vreodata sad, desi nu am sentimente pentru el, ma simt datoare moral

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Dragostea e diferita de obligatii,altfel ai vise erotice cu altii nu cu prietenul tau!

| foxi a răspuns:

Dragostea e diferita de obligatii, altfel ai vise erotice cu altii nu cu prietenul tau!

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna! Uite care este parerea mea : tu inca te gandesti la fostul prieten, si asta te face sa suferi. Poate ca inca nu te'ai putut impaca cu gandul ca numai este in viata ta.
Incearca sa iti ocupi timpul cu altele lucruri.
Tie ti'ar place ca cineva sa fie cu tine doar pentru ca se simte dator moral fata de tine, si sa nu aiba sentimente?
Oricat de multe a facut acest baiat pentru tine trebuie sa renunti la el pentru ca nu il iubesti.si nu este drept sa il faci sa sufere, ca nici tie nu ti'ar conveni ca cineva sa iti faca asa ceva. Spune'i adevarul, bat pariu ca prefera adevarul de 1000 de ori si il va suporta mai bine decat o minciuna.Ar aprecia ca i'ai zis adevarul.
Acuma.Decizia este a ta.
Sper ca te'am putut ajuta.Gandeste'te bine la ce vrei si la ce iti doresti!

| Takocska a răspuns:

Interesant. Eu un lucru nu inteleg de ce stai cu actualu daca chiar nu simti nimic fata de le. Asta cum zici tu vine parca ai sta cu el din cauza aia ca ti mila. Sau eu am inteles gresit?