| MelissaP a întrebat:

Buna tuturor de pe TPU! big grin Am si eu o nelamurire... Fostul meu prieten cu care am avut o relatie de aproape 2 ani, mi-a ramas inca prieten foarte bun, ma rog asta dupa o perioada! Ii spun totul ca inainte si ma ajuta mereu. A trecut ceva timp de cand ne-am despartit el acum este cu o tipa care a tot intervenit in relatia noastra, acum ramanand cu el. Acum doua seri, dupa mult mult timp l-am visat.Am visat ca ne-am impacathappy Si am realizat ca mi-e tare dor de el. Nu vorbesc zilnic cu el dar totusi vorbim. Eram cam suparata si el s-a prins imediat. M-a intrebat de ce si i-am zis ca ma simt usor trista, mi-a zis ca pot sa-i spun daca vreau, sau daca este vorba de el tot sa-i spun. Ca lui ii pasa de mine si ca e mereu alaturi de mine. De fiecare data cand se deschide subiectul noi sau ne amintim de ceva el parca asteapta sa zic eu ceva adica cum ca inca as avea sentimente pentru el.Mai zice uneori cate ceva ce se intampla de mult si zice ca el nu a uitat nimic, doar se preface ca uita. Chiar nu ii inteleg atitudinea, oare vrea sa ne impacam sau e doar un bun prieten?

3 răspunsuri:
| greenish a răspuns:

Pai barbatii/baietii sunt greu de inteles uneori laughing uneori e alba,uneori neagra. dupa ce ai povestit, cam asa e si in cazul tau. oricum, doua chestii se bat cap in cap.1.el este cu altcineva si 2. tu zici ca mereu e alaturi de tine, ca ii pasa de tine.deci,cel mai bun sfat pe care ti l`as putea da este sa vorbesti cu el exact, sa clarificati situatia.sa ii spui ce simti pentru el, si poate el iti raspunde la fel. mai bine vorbesti cu el, decat sa traiesti cu acel `daca` mereu. Multa bafta si sper sa va impacati daca va iubiti!

| D3m3nta a răspuns:

Vrea sa se impace su tine puppy dog eyes
Inca te iubeste

| NoMoreLies a răspuns:

Buna Melissa, sa stii ca nu sunt nici clarvazatoare nici ghicitoare sa iti spun exact ce este in mintea lui! Daca aveti o relatie asa buna, ma refer la faptul ca puteti vorbii deschis unul cu celalalt cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe el dar nu il intreba direct "-vrei sa ne impacam?" Daca el ti-a marturisit faptul ca inca ii pasa de tine mai exact "de voi" e posibil ca undeva acolo sa mai existe sentimente fata de tine! E important sa ii spui tot ce simti, numai asa vei putea ajunge la o concluzie. Iti urez succes!