| Nécromancie a întrebat:

Ba voua vi se pare normal tot ce se intampla?happy
Copii de 12 ani ajung sa faca sex, sa fumeze, etc.Nici nu le-au crescut parul' pubian bine si isi incep viata sexuala.straight faceNu vreau nici macar sa-mi imaginez cum o sa fie peste cativa ani!

Acum o sa credeti ca sunt eu genu' ala de fata "cuminte".laughingMajoritatea cred ca daca nu-ti incepi viata sexuala pe la 13-14 ani esti fraier/fraiera.
happy

19 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu nu numesc fraiere persoanele care isi incep viata sexuala de la 13-14 ani. Le numesc INCONSTIENTE. Habar n-au despre BTS, metode contraceptive, si tipurile de sex si vor sa faca lucru asta ca na, asa fac toti! Serios, nici eu nu vreau sa imi imaginez ce o sa fie peste cativa ani!

pa, pa.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai ce sa mai vrei de la ei waisamar de generatia noastra pe bunestraight facela 10 ani au pr...la 11 iscep sa faca sex...doamne nu stiu ce le zic parinti lore adica is convinsa ca nu stiu nici eu nu is genu de fata cuminte dar la 10 ani nu aveam pr si nici nu mi-am inceput viata sexuala na ce sa faci cei 7 ani deacasa le lipsesc wai de copii needucati :*posy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Eh.Cred ca ai auzit si tu ca nu se mai poarta virginele. Dar nu lua in seama asta.De fumat mai inteleg si eu... dar de sex, hmmm, total impotriva.Cum naiba sex la 12 ani?laughing N-au ce face dragii nostri romanichatterbox si ei care se cred cine stie ce. oh go on

| anaid a răspuns:

Si eu ma ingrozesc cand ma gandesc ce o sa se intample mai tarziu:-|
pana si prichindeii aia de la gradinita se "pupa pe bot" si isi fac "iubiti"
A luat`o lumea raznahappy nu ne ramane decat sa ne vedem de treaba noastra si sa ii lasam sa isi vada de viata lor oricat de mizerabila ar fihappy

| xibalba a răspuns:

Nu mi se pare normal, dar nici nu ma deranjeaza prea mult. E vina parintilor pentru o educatie proasta, sau pentru ca nu observa, discret, ce fel de anturaj au copiii lor.

Pe de alta parte, nici faptul ca iti creste par pubian, nici faptul ca ai 1, 80 nu ar trebui sa fie motive sa iti incepi viata sexuala. Tine de decizia fiecaruia, important e sa fie o decizie luata cu cap si sa ne asumam raspunderea pentru ea.

Apropo, iti e rusine ca esti fata cuminte? laughing

| IrenneDrt a răspuns:

In primul rand ai trebui sa fii mai atenta cu acel "ba"winking si in al doilea rand ar trebui sa spuna acest lucru un specialist sau un om de profesie. "Prostu' moare de grija altuia" asa ca mai bine iti vezi tu frumusel de treaba ta si ii lasi pe altii.Nu mai faceti atata pe cocosii, nu ca tin cu acesti copii, intr-adevar nu e in regula ce fac dar au si ei parinti, poate pe unii nu-i intereseaza de copii lor dar e strict problema lor.Nu va mai bagati atata in seama. Lasati-i pe acesti copiii in pace si nu'i mai bagati in seama.Acesta este un site in care oamenii se ajuta, nu se crtica unul pe celalalt oamenilor!
Vedeti-va de treaba voastra si lasati-i pe cei mai putin infloriti la minte in durerea lor!
pa-pa

| Anileda a răspuns:

Nu mi se pare chiar deloc normal, nici eu nu vreau sa imi imaginez cum o sa fie peste cativa ani...asteptam si vom vedea.

| wannabe a răspuns:

Eu sunt baiat am 17 ani si sunt virgin thinking nu urmaresc sexul de la o fata mi se par mai importante sentimentele la varsta asta.

| wannabe a răspuns:

Nu stiu altii cum sunt si cum fac dar eu sunt baiat am 17 ani si sunt virgin thinking nu urmaresc sexul de la o fata mi se par mai importante sentimentele la varsta asta.

| Bebelushaaː a răspuns:

straight faceAu innebunit toti picii.
Eu la 12 ani aveam numa papusi si masinute in cap laughing
Iar ei isi fac griji ca nu stiu sa sarute sau sa faca sex straight face
De parca astea le inveti daca iti explica cineva rolling eyes
Nici eu nu sunt genu` de fata extraordinar de cuminte si sunt multumita ca nu am ajuns o curva[cum vad ca au ajuns colegele si "prietenele" mele]. Dar nu regret ca la 12 ani imi traiam copilaria, in timp ce altii la 12-13 ani se gandesc numai la sex. straight face

| LookBehinD a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, intr-un fel nu e bine deloc.
Dar la varsta asta incepe adolescenta, la 13-14 ani.
Atunci iti vine "pofta".
Mai ales ca jumate din toti copii de la 13 ani incep sa se gandeasca la laba si la tot felul de prostii.
Pentru ca asta este varsta. E ceva normal dupa mine.
Insa cei de 11 ani care incep sa faca asa ceva par niste obsedati.

| adina_6125 a răspuns:

Eu am 12 ani si am avut vreo 3-4 prieteni si sincer nu stiu ce e asa de rau nici eu nu sunt de acord cu sex la 10 ani am fost copil pana la 12 ani si acum am inceput sa ies in oras pe afara la film la mall faze din astea si faza cu fumatu mi se pare o prostie eu sitiu unu care la 9 ani so apucat de fumat si acum are 15

| Edd_4925 a răspuns:

Sincer e normal ca la o anumita varsta sa inceapa sa te intereseze chestiile astea. am 16 ani, fumez de la 13...intr-adevar e prostie, bani aruncati pe geam si consecinte nu tocmai placute. majoritatea copiilor se apuca de fumat din teribilism, dar cred ca mai important decat asta e sa realizezi ca nu e bine si de ce. cat despre sex...la 15 ani si ceva mi-am inceput viata sexuala. cunosc riscurile, stiu sa ma protejez. ok, banuiesc ca viata mea nu te intereseaza dar ideea e ca atata timp cat esti constient de ceea ce faci si nu duci unele chestii la extrem, e "safe"

| sufletranit_5626 a răspuns:

Prea mult internet, prea multa libertate celor care ak 4 ani erau cu biberonul sau scutecul la fundsad

| Nécromancie explică:

Neah, nu ca mi-e rusine.in general nu-mi prea pasa de ce crede lumea. nu cred ca sunt cuminte, cred ca am minte!laughing*si rimeaza*

| Nécromancie explică:

Nu vreau sa fiu atenta cu acel BA.Si nu am cum sa-mi vad de treaba mea cand fete de 12 ani raman insarcinate sau cand vad copii cu tigarea in gura.raised eyebrows
"prostu' moare de grija altuia". Haa, lasa sa mor eu de grija lor ca o sa ajunga RAU, dar tu mori de grija mea ca am scris BA?happy

| loverock a răspuns:

Buna. si eu am 13 ani si frate nu sunt ca alti. cand vad pe TPU niste intrebari de genu,, am 12 ani, e normal sa fiu virgina?''ma iau cu mainile de cap. ce naibi o fi in capul lor. nu ma mai joc cu papusile dar mai copilaresc si eu. La mine in clasa cativca(cam 5, niste repetenti)fumeaza, sunt niste obsedati sexual(noroc ca au ramas si anul asta in a 6-abig grin. Nu ii inteleg, acum, ar trebui sa le pese de scoala nu de sex si fumat(adica daca vor au timp de asta toata viata, pe bune) dar este copilaria lor pe ca o pierd, sanatatea lor care o pierd cu fumatul asta si multe altele. Si am un prieten(un amic)care imi mai zice si mie cateodata ca as fi o sfana, nu sunt, dar inca incerc sa copilaresc si eu. Inca nu m-a facut nimeni fraiera ca nu mi-am ineput viata sexuala si daca o va face cineva o sa ii spun ca eu tin la sanatatea mea si la viata mea.

| zipuuuuuu a răspuns:

Cu viata sexula nu stiu na
am 14 ani si fumez de la 13 ani :d fie 12 juma
care e problema? e viata ta faci ce vrei straight facelaughing

| zipuuuuuu a răspuns:

@ anonim Esti inapoiat rau straight face big grin