| biancaalexe a întrebat:

Ce se intampla cu copii care la 13 ani incep sa se drogheze, sa fumeze, sa faca sex si mai multe? Ce se intampla cu ei cand vor ajunge adulti? Vad din ce in ce mai multi copii asa si mi se pare oribil. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului ce sa zic noi in sat nu avem asa ceva, daca ii vede lumea cu asa apucaturi le reamintesc urgent de cei 7 ani. Scoala in sat si dispensar nu mai avem Autobuz sa mearga copii la scoala de 1 an =stricat si primaria nu are bani.Noi ducem copii cu carutele 12 Km si ii aducem cu carutele.Vin copii si cu guturai numai sa nu ramina de caruta.Primaria ne da sfaturi dar nici gind sa dea un brat de fin pentru bietii cai care ostenesc.Vin si cu alegerile sa ne spuna cit de bine o ducem dar au si jandarmi cu ei ca si noi daca ii prindem ii miluim cu ce miluim calul pe spinare=bice girla. Drogati nu avem prin sat, avorturi cu roaba nici asta ca tinerii nostri mai stiu de rusine si nu se inhaiteaza cu cei de la oras.Din contra vin si Duminica la Sf Biserica si iau cuvint de invatatura nu sunt indaratnici ca astia mici la religie.Ce parere sa mai am fata mosului de drogati aia sunt ratati de acum ratati vor ramine.Sa nu vina la noi la tara ca ii alungam ca pe ciini cu biciul pe spinare.

| Bunicul62 a răspuns:

Am uitat fat mosului mai avem niste zanateci de betivi in sat cam cit degetele de la o mina.Acestia sunt uscaturile de la noi.Si o fata cu avort dar a venit pe calea buna a incasat Canon de la Parinte si acum este in rinduiala ei are doi copii sa ii traiasca rosii in obraji si crapa de sanatate. Flacaii si fetele noastre fac multa miscare, maninca ce gasesc prin putini, cuibare si ograda nu baga Euri in ei si adora mersul pe jos ca se duc sa stea de vorba unii cu altii si satul e mare nu ca aia de la oras musai cu masina 100 m sa ia un pachet de tigari.Eu cind mai ma duc la nepoti pun caii la caruta ca mai ma dor genunchii si nu mai indemn la drum ca in tinerete

| Korrawi a răspuns:

In primul rand, pleaca de la educatie, parinti, dupa aceea anturaj si teribilism. Scoala nu mai e ce a fost, profesori ok nu prea au mai ramas, si la cat de bine sunt platiti, nu ai cum sa-i invinuiesti happy. Daca nu au parintii timp sa incerce sa-i educe si-s lasati de capul lor, de cele mai multe ori se apuca de toate chestiile enumerate mai sus. Unii se vor destepta probabil pe drum, altii poate ca nu. Si-o fac cu mana lor.

| AlexJX90 a răspuns:

Tineretul din ziua de azi numai gandeste deloc iar scoala numai e ce era ea odata nu stiu ce voi face acum eu nu fac chestiile enumerate mai sus dar prin "nu stiu ce voi face" zic cum voi trece pe langa cei care practica chestiile alea ca sunt prieteni care fumeaza, se drogheaza fac si sex si iti dai seama ca o sa ma ia si pe mine "hai ba si tu nu fii prost" chestii din astea