| aurgrigor8 a întrebat:

Băi deci am o problemă și nu ajung la o concluzie..deci eu și iubitu meu am făcut dragoste prima dată (pentru mine) și el și-a dat drumu în mine, a doua zi seara am avut niște dureri îngrozitoare de burtă,și îmi venea să vars, dar de atunci și până acum tot mi-a venit menstruația, am observat ca de când am făcut dragoste cu el mi-sau lăsat și muiat sănii ce poate înseamna asta? ajutati-ma plzzz

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta afla ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si din nimic. Fiecare fata/femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, dar care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fii deja informat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca tu ca femeie poti sa devii insarcinata NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul tau. Doar in acest caz si acest moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. In cazul prezentat de tine reiese cat se poate de clar ca dezvirginarea ta s-a produs cu 1 sau 2 zile inainte de inceperea menstruatiei adica intr-o zi care este 100% NEFERTILA si ca urmare sperma a putut fi ejaculata in vagin fiindca formarea unei sarcini in acel moment a fost absolut IMPOSIBILA. Drept urmare s-a si produs menstruatia care reprezinta inceperea unui nou ciclu menstrual. In concluzie durerea resimtita a facut parte din simptoma premenstruala iar in legatura cu durerea si lasarea sanilor tai totul reprezinta doar o simpla impresie. Rezulta ca posibilitatea de a se putea forma o sarcina in cazul prezentat este absolut IMPOSIBILA. In cazul in care menstruatia s-a desfasurat in aceleasi conditii ca si alta data poti sa devii linistita fiindca NU exista absolut nici un motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai avut menstruație - nu ai cum să fii gravidă.
Dar dacă mai repetați figura, o să rămâi cu siguranță foarte curând.
Chestia cu sânii lăsați e cu siguranță o simplă impresie. Nu au cum să „se dezumfle" așa, de pe o zi pe alta.
Iar pentru dureri e sigur că trebuie să mergi la un ginecolog.

| aurgrigor8 explică (pentru mihai69):

Mersi pentru părere, sper să nu fie nevoie nevoie sa merg la ginecolog

| sofisis a răspuns:

Dar de ce iubitul tau isi da drumul in tine? El vrea copii?

| aurgrigor8 explică (pentru sofisis):

Nu stiu... faza e ca l-am rugat de câteva ori să ne protejam și nu vrea

| sofisis a răspuns (pentru aurgrigor8):

Si tu de ce nu te protejezi? Tu ce scuza ai?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru sofisis):

Am impresia ca el este satul de a da gled peretilor din baie.winking laughing

| sofisis a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu stiu dar imi vine mie sa ma dau cu capul de faianta din baie... ce citesc pe aici, ma doare capul.
Nu inteleg de ce un baiat normal la cap risca asa. Decat daca chiar nu ii pasa deloc de partenera. Il doare fix undeva de ea, de sanatatea ei, de psihicul ei. Pentru el conteaza DOAR acele minute cat da din fund si atat. Mor de nervi!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru sofisis):

Perfect ai punctat! cu un amendament: ai citit "istoricul" intrebarilor? tongue laughing

| Kimball a răspuns:

Felicitari ai ramas gravida de ce nu faci sex protejat?
Acum o sa ai un copil esti pregatita pentru asa ceva?

| aurgrigor8 explică (pentru Kimball):

Nu am cum să fiu pregătită am doar 16 ani.....nu cred

| LaurențyiuLaur a răspuns:

Șansele să fi rămas gravidă sunt foarte mari dar îți recomand un test de sarcina și daca chiar ești, este păcat să omori un copil nenascut