| AdelinaIoana11 a întrebat:

Am 15 ani și am nevoie de ajutor.
Am făcut dragoste cu iubitul meu pentru prima oară, iar după ceva timp și a2a oară, fix când am început actul, prezervativul s-a rupt, țin sa Menționez ca ÎNCĂ NU EJACULASE, probabil era doar lichid Pre-ejaculator, după ce s-a rupt, ne-am șters bine amândoi, am pus altul și am continuat, totul a mers perfect.
Iar acum, am observat ca nu mi-a mai venit menstruația, data normala era pe 13, iar de câteva luni încoace îmi venea pe 10, iar acum suntem in 20 și încă nu mi-a mai venit, am dureri de burta, sânii tari câteodată și Ma dor.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Poti face un test de sarcina ca sa scapi de indoieli. Desi pare ca ai simptome premenstruale. Poate e doar o dereglare hormonala.Insa nu se poate exclude in totalitate nici posibilitatea unei sarcini daca erai in perioada fertila cand ai intretinut relatii intime. Numai bine

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, a existat si riscul de a ramane gravida, cand s-a rupt przervativul, mai ales ca era deja sperma pe teava, de la partida de sex anterioara, care posibils -a scurs in vaginul tau, cand s-a rupt prezervativul.
Stersul penisului nu face nimic, daca sperma ramasa era in interior, pe tractul urinar.
In orice caz, intarzierea menstrei pare sa fie din cauza sexului!
Fa un test de sarcina dupa 21 dezile de la ultima partida desex, ca sa fii sigura ca este facut corect si ca arata clar realitatea.

| CristiCristi a răspuns:

Daca de la 15 ani va jucati cu putulica uite unde ajungeti. Chiar sper ca esti gravida, sa iti inveti lectia. Asa ceva nu se face la 15 ani.

| adolfhitler123 a răspuns:

Cred că ar trebui să te consulți cu un medic. Există șanse, ca în lichidul pre-ejaculator să existe spermatozoizi!