| Puppypinky a întrebat:

Baiatul pe care il plac mi-a spus ca si el ma place. Adica prietenii lui spuneau ca ma place si l-am intrebat daca e adevarat, iar el a spus ca 50% da. Apoi mi-a spus ca nu are prietena (pt ca un prieten de-al lui mi-a spus ca are prietena). Doar mi-a spus asta fara sa ma intrebe ceva de genul "Vrei sa stai cu mine?" sau "Acum ce se va intampla intre noi?". Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa devii putin mai tupeista si i-ati cum s-ar spune "inima-n dinti" pentru a-i spune in mod direct ca-l placi. Daca consideri ca nu esti in stare sa o faci in mod direct fata in fata de a-i spune ca ai dori sa deveniti prieteni sau chiar mai mult decat atat, ii poti trimiti un mesaj prin intermediul caruia sa-i prezinti mai pe larg sentimentele tale de natura afectiva fata de el.Nu este deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Succes

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a spus ca numai 50% tine la tine, inseamna ca are si alta prietena si pe care nu vrea sa ti-o spuna tie.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Emilian65):

Iar faptul ca a negat existenta unei alte fete inseamna ca e interesat de asemenea, dar drumul va fi plin de suferinte pentru ca atunci cand va veni a 3-a fata si il va intreba daca are prietena va spune din nou ca nu. Pentru el conteaza cantitatea, nu calitatea (doua sunt mai bune decat una).

| Puppypinky explică:

Corbulalbrosu el stie deja ca il plac