| Catyy96 a întrebat:

Hey.Nu mai stiu ce sa fac.Am observat ca un tip de la mine din clasa se tot da la mine,intruna. Face gesturi,imi spune "draga", ma ajuta, ma trateaza diferit de toate celalte fete.Asta inca de la sfarsitul anului trecut, dar pe atunci nu am observat.Tin sa precizez ca acum 2 ani am fost prieteni foarte buni,dar anul trecut ne-am distantat pentru ca el isi facuse alt anturaj, eu la fel.Astazi am fost la muzeu cu clasa si el se dadea din nou la mine.Cand ne-am spus rolurile in fata publicului imi zambea mereu si cand am terminat eram in spate si un om povestea despre sotia lui care era olteanca si mi-a spus la ureche "prietena mea e moldoveanca" si mi-a zambit [Eu fiind moldoveanca] si dupa ce i-am spus ca m-am prins zambea din nou.Toate bune si frumoase,cand ne-am intors acasa a venit cu mine o mica parte din drum si cu o prietena si am vorbit despre diverse lucruri si vazand gesturile lui ea l-a intrebat daca ii place de mine si a zis ca nu,ca are prietena,iar prietena mea mi-a zis ca a mintit pentru ca ar fi stiut de la prietenii lui daca are ( asa e la mine in clasa ).So, chiar imi doresc sa fim impreuna doar ca nu stiu cum sa scot de la el.Nu e timid de fel,doar ca atunci cand ii place de o fata e foarte timid(stiu asta din perioada cand eram prieteni), plus ca el crede ca nu il plac deloc si ma gandeam sa o pun pe ea sa vorbeasca cu el separat sa vorbeasca cu el si sa-l intrebe de ce a mintit sau sa vorbesc cu un prieten comun de-al nostru si sa-l pun pe el s-o faca.Voi ce spuneti? Nu stiu cum sa fac ...nu pot fi cu el pana nu ii aflu sentimentele, pana nu si le recunoaste.Stiu deja ca ma place din gesturi doar ca...Aaa si la sfarsitul anului trecut toti din clasa spuneau ca ma place si m-au intrebat daca as fi cu el si le-am spus nu straight face, asta doar pentru ca erau ei.Mersi mult happy.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

De ce nu il intrebi tu direct daca te place, poate el asteapta de la tine la acelasi lucru si daca nici unul nu vorbiti pe tema asta nu ajungeti nicaieri

| Catyy96 explică (pentru mona):

Pai nu prea am cand si in plus ar fi aiurea sa ii zic...La scoala mai mult "flirtam", de discutat nu prea, iar azi am stat prea putin timp pentru a putea vorbi eu cu el despre ceva de genul asta.Si asa nu ma asteptam ca prietena mea sa il intrebe laughing.

1 răspuns: