| RAY a întrebat:

Băieți a mai trecut un an, ati cunoscut ceva fete sincere, serioase?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, am cunoscut.
Iubita amicului meu laughing

In rest, de restul, nu prea am ce zice laughing
Toate mi-au demonstrat ca am dreptate si ca nu trebuie sa te atasezi de femei si alte prostii de acest gen rolling on the floor Cel putin, nu pana nu se ataseaza ele de tine.

| RAY explică (pentru OldSoul):

Dar cu o fata de alta nationalitate nu ai incercat?

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

De incercat, nu, nici nu-s calator prin lume sa zici ca gasesc la tot coltul.
Am mai dat acum ceva timp de unele de peste prut.
Liuda, si Galina, suna ciudat, desi aratau mai bine decat suna numele laughing

| RAY explică (pentru OldSoul):

Si nimic?

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Eram pusti pe atunci laughing
Nu aveam mintea de acum.

| Mayar a răspuns (pentru OldSoul):

Ar trebui si sa fii atent la femei si sa fii in stare acum, dupa ce ai experienta si nu mai esti un copil, sa citesti caracterul unei persoane, pentru a putea face alegeri potrivite.
Eu asa patesc cu baietii: care is ca lumea, sunt luati, iar ceilalti - nu ii vrea nimeni, de 'buni' ce is... straight face Si ma intreb: unde se ascund persoanele ca lumea? Da, vad, observ, interactionez si diagnostichez - cum ca e mai bine sa evit persoana respectiva.

| RAY explică (pentru Mayar):

Tu cum citesti caracterul unui om user Mayar?

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Nu ma refer aici pe acest site! ma refer in viata reala raised eyebrows

| RAY explică (pentru Mayar):

Ja,in real life, cum? ca sunt extrem de curios

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Sper ca ma intrebi la misto...
Cateva exemple:
-cum arata - 'nu haina il face pe om' o sa zici. PAi daca cineva se imbraca precum o tarfa... parerea mi-am cam conturat-o, mai trebuie doar celelalte elemente analizate
-cum se comporta
-cum vorbeste - e o persoana inculta, superficiala, inraita, etc- toate astea poti sa le deduci din cum vorbeste. Care e tonul vocii, care e debitul. Ce face cand vorbeste, unde se uita, cattimp se uita, cum se uita? Te priveste? Cum te priveste, cat timp, ce expresie a fetei are cand face acest lucru?
-Care este limbajul non-verbal si paraverbal al acelei persoane? De exemplu, cand cineva se curata de 'scame imaginare', de fapt nu e de acord cu ceea ce zici tu. Sunt multe astfel de detalii care spun multe despre un om.
- E o persoana agitata?
- Modul in care rade
- Cat de tare vorbeste.
- Inttrerupe alte persoane fara probleme?

etc

Stai si observi si analizezi absolut TOT despre persoana pe care o vizezi si astfel ii afli caracterul. Eu, de regula, analizand toate aspectele in cateva minute, imi pot face o parere despre o persoana destul de amanuntita, care in timp se dovedeste a fi intr-adevar pe buna dreptate. Si tu esti tot om, nu e ca si cum ar trebui sa analizezi un extraterestru.
Si da, eu analizez personale 'sub microscop', daca vrei sa zici asa, pentru ca vreau sa stiu mereu cu cine am de-a face, nu sa bajbai ca un orb.

| OldSoul a răspuns (pentru Mayar):

Omul cat traieste, invata happy
Bine, daca si vrea asta, in caz contrar, repeta aceleasi greseli si nu se alege nimic de el.

Si cam asa e si cu fetele, cele bune sunt luate.
Desi, zicand asta, simt ca generalizez, si nu e bine.
Sunt multe de zis pe tema asta, despre mine, nu pot nici sa ma plang ca am intalnit doar persoane naspa, sau cel putin incerc eu sa vad partea buna din ele, poate aici gresesc laughing dar nici nu pot sa ma simt norocos laughing

| RAY explică (pentru Mayar):

Toate astea nu inseamna ca x nu te va dezamagi in viitor,e doar o credinta oarba pe baza unor chesti care sunt iluzi,orice om e predispus spre a te dezamagi,orice om, nu exista om care sa dezamageasca si sa nu fie dezamagit, asa zis prieteni sunt doar din interes atat ca cand x ajunge la greu lumea fuge de el, mare minune sa ramana cineva langa el, ramane familia si din aia cativa

| Endoryus a răspuns (pentru Mayar):

Schimba din Mayar in Mentalist laughing

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Sunt oameni ce merg ca gainile fara cap prin viata: nu au reguli sau principii stabilite spre a le urma, in schimb altii au reguli si credintele lor cele mai tari, peste care nimeni ii poate sili sa le incalce. In cazul persoanelor carora le pasa de viitorul lor, daca acele 'reguli si credinte' dupa care se ghideaza ei in viata, coincid cu ale tale, ti-ai gasit omul! Iar dupa aceea, nu il lasi asa, de la sine! Ci mereu trebuie sa fii pe faza, sa intervii in mod diplomatic atunci cand este cazul, sa poti dirija situatiile in asemenea fel incat sa nu se ajunga la nimic neplacut.
Nu e ca si cum: daca ti-ai ti-ai gasit omul, gata, my work here is done! Nu, nu e asa, treaba nu e niciodata terminata.

| Mayar a răspuns (pentru Endoryus):

smug :->

29 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da, dar nu de mine. Cunosc o mulțime de tipe faine, din păcate nici una din ele nu a pus ochii mine, sau sunt căsătorite.
Poate la anul mai mult noroc.

| Superior a răspuns:

Sincere si serioase?
Minune daca cineva a gasit, are tot respectul meu.

| RAY explică (pentru Superior):

Las ca vine 2019 si poate vei gasi o fata serioasa, daca fac astia autostrazi poate vin strainele la noi laughing

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu, și nici nu cred ca am să cunosc vreodată.

| RAY explică (pentru ForeverAlone97):

Asta e o credinta oarba man, ce faci de sărbători?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Stau pe acasă

| RAY explică (pentru ForeverAlone97):

Ai vazut ce a nins? si eu dansam in zapada sambata, patinam printre masini

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Da. E zăpadă foarte mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nee doar fake-uri. Dar Dacã as da peste una cum zici tu cred cã i-as da un cap in gurã.laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să-i zboare seriozitatile+câțiva dinți laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Am un ego de gheoatã, daca zice ceva nepotrivit pac si a lu-at somn.laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte tare laughing

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu. Culmea ca am venit si intr-o alta tara si e mai rau ca in Romania.

| DOOOPX a răspuns:

Nu, am cunoscut niste fete, pareau a fi de treaba, dar treaba a tinut cam o luna.

| Sara1248 a răspuns:

Iubitul meu m-a cunoscut pe mine.winking