| RAY a întrebat:

Credeti ca sunt fete sincere,serioase, de incredere pe retelele de socializare?

29 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Evident ca exista si asa ceva,, granita dintre persoane este monitorul/ecranul, dincolo de aceasta granita se afla o fata in cazul nostru, nu vad care ar fi piedica in a nu fi de incredere.

| T0T a răspuns:

Unele da. Depinde de tine dacă ești în stare să îți dai seama.

| SG1995 a răspuns:

Depinde unde cauti. Sa stii ca poza de profil spune multe, daca e una stridenta, su superficiala se reflecta, daca e una mai serioasa tine o tinuta mai sobra. Mai apoi vorbim de spatiu virtual in care oricine poate posta ce vrea, deci exista si riscul sa dai de un gay sau transsexusl cu poze false care se dau drept tipe, sau chiar excroci. Mai apoi daca te bagi cu capu-n fund te poti lovi cu capu de zid, pe scurt, relatiile virtuale cer ceva timp, de exemplu taica-meu si actuala sau cunoscut pe net si sunt impreuna de doi ani.

| GoldenZenith a răspuns:

Sunt. O rețea de socializare nu te definește ca om.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Asa e sys, ai dreptate

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Am vazut ca are din ce in ce mai multa dreptate.

| RAY explică (pentru Drimmero):

E o fata super ok, sincer isi spun, eu unu cunosc psihologia umana cat de cat

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Am observat si eu ca este o fata super ok, fara pic de ironie, e isteata.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da ce intrebare e asta?
Unele sunt,altele nu sunt, evident.
Depinde si ce site-uri de socializare.
Pe Facebook poti sa vezi de exemplu ce prieteni mai are acea fata, ce familie are, ce postari si ce citate pune ea pe acolo, poti sa vezi cam ce fel de fata e.
Pe alte site-uri unde gasesti doar o poza si cateva cuvinte, nu stiu ce sa zic.
Depinde de mai multe chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt dovada vie a existentei lor!winking

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm, nu zic ca n-ar fi asa, dar Ray e de alta parere, cat despre mine nu sunt in masura sa judec, totusi gasesc curios persoanele neortoxe, si mi-ai face un serviciu daca mi-ai raspunde la intrebarile pe care ti le-am pus ca sa nu mor curios.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu te cunosc, poate doar glumeai in ceea ce spuneai, daca esti asa as vrea sa te cunosc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Isi bate joc de sentimentele tale ma, e fata rea. Stiu eu ce zic sad

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu numai am sentimente decat pentru parintii mei atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Glumeam,Ray.
Ideea este ca nu avem dreptul sa judeam oamenii, ar fi bine sa invatam sa ii acceptam asa cum sunt.
Nimeni nu este perfect!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si cu boala boala ta ai glumit

| 94Lucifer94 a răspuns:

Printre superficiale și restul, mai găsești și câte o fată sinceră și de treabă, depinde acum. Sincer alea prea serioase nu-mi plac. O fată trebuie să fie puțin ''nebună'' și cu chef de viață. Cât despre încredere, aia se câștigă greuwinking

| Kiwibibilă a răspuns:

Wtf toate fetele au cont pe Facebook, deci logic ca da.
Daca te referi la matrimoniale, nu cred. Si eu mi-am facut un cont acum ceva timp si am pus o poza cu o tipa mai dezbracata sa zic asa si in cateva minute aveam 20-30 de mesaje. Iti dai seama cate inimi am frant laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Retele de socializare, nu inseamna DOAR Facebook.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Nemessys):

Eu am dat-o pe cea mai populara. Si oricum la celelalte tot cu Facebook iti faci contul.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Exista numar de telefon sau adresa de e-mail. Deci se poate si fara Facebook.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu toate au cont pe Facebook, mai sunt care pot sa respire si fara.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Sincer singurele femei pe care le stiu fara Facebook sunt bunicuțele laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Exagerezi, sunt o gramada care pot trai si fara mizeria aia.

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

Multi obsedati sexuali peste tot, ce sa faci fiecare incearca sa faca sex gratis

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nasol.Eu stiu o fata care ar putea sa fie model la ce bine arata si nu are Facebook.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru PersonajFictiv):

De când arată modelele bine? laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Te referi ca unele din ele,poate ca majoritatea, nu m-a interesat asa mult subiectul incat sa imi bat capul, se machiaza in exces, dar sigur nu toate ci mai sunt si unele care arata foarte bine, cu doar putin machiaj, iar de corp nu mai zic.
Ai fost cam superficiala prin intrebarea ta.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Ma refer ca sunt super super slabe. Iar faţa de obicei nu prea contează în modelling, aşa că majoritatea nu sunt cine ştie ce frumoase. Dpmdv singurele modele cu adevărat frumoase la faţă sunt cele de la Victoria's Secrets (Sara Sampaio, Adriana Lima, Martha Hunt, Elsa Hosk, Stella Maxwell etc etc)