| Houselaurie a întrebat:

Baieti.cand va duceti sa va cumparati prezervative, nu va este rusine? ma refer de la farmacie, caci acolo sunt aproape numa fete care vand. cele de la durex stiu ca sunt cele mai bune. dar pe cutie nu vad sa scrie pentru marime, si nu siu de care sa cumpar.parca scrie doar diametru.deci cum sa aflu care mi se potriveste?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Nu, nu mi-a fost rusine niciodata, sau poate doar prima data, sa cumpar prezervative, indiferent cine mi le vindea.Eram jenata doar de ideea c-ar putea afla ai mei de la naiba stie cine ma vedea, intrucat ai mei nu stiu de acest aspect.laughing
Marimile difera la prezervative, chiar si de la aceeasi firma, la fel cum difera si in grosime, iar ceea ce scrie pe pachet nu se potriveste tot timpul si spun asta din proprie experienta.Prin urmare, nu ar strica sa incerci mai multe tipuri, pana gasesti unul care sa ti se potriveasca, atat ca diametru sau grosime si sa-ti permita sa te simti bine. Din cate am observat, LovePlus sunt ceva mai mici decat cele Durex, dar mai bine incerci si te convingi. Sfatul meu e sa iei la bucata mai multe, pana te hotarasti si ramai la un singur tip, nu de alta, dar nu are rost sa cumperi cutii intregi, ca apoi sa le tii ca piese de muzeu.
Bafta.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa diametru te iei. Fiindca lungimea unui prezervativ este foarte mare. Cele de la Durex pot fi intinse, fara a se rupe la peste 40 de cm (poti incerca sa le umpli cu apa calduta si sa le masori daca nu ma crezi).

| BlueHusky a răspuns:

Relativ simplu : cumperi, mergi acasa, desfaci cutia si incerci! Iar legat de rusine... nu, sexul e ceva normal.PS daca iti e rusine in farmacie stai sa vezi cum e in sexshop laughing. Good luck

| Phutui a răspuns:

Mda rusine in cazu asta? no way laughing si daca esti chiar asa de timorat... mergi la supermarket si le pui in cos si gatalaughing)

Răspuns utilizator avertizat
Alte răspunsuri