| lulu_8735 a întrebat:

Pentru baieti: Cum ai reactiona daca o fata te-ar placea si ar incerca sa fie prietena cu tine(amica) iar dupa sa-ti spuna ca te iubeste? Ar fi prea mult curaj din partea ei?
Dar daca si tu ai tine la ea? I-ai spune atunci pe moment?

Răspuns Câştigător
| RockaruL a răspuns:

Nu cred ca ar fi prea cu tupeu...parerea mea este ca ar fi foarte dragut din partea persoanei care isi dezvaluie adevaratele sentimente...
Succes!

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca este cea mai buna metoda (stiu ca sunt fata, dar o parere in plus nu strica)

| cosmin21 a răspuns:

Eu sunt mai slab de inger devil, nu as rezista tentatie si as faceo de gagica.

| crytical a răspuns:

Daca tinem aman2 unu la altu de ce nu? Dar cateodata e aiurea sa spui din prima ca te iubesc ptk nu stii ce simte persoana, cel mai bine spui ca iti place de el...

| CrazyTeenager a răspuns:

Cel mai bun mod de a comunica, este cel direct. As astepta de la o persoana ce imi este apropiata sa imi spuna verde in fata ce are de zis decat sa ocoleasca, si sa ma ia cu povesti etc, mi s-a intamplat si nu m-am simtit deloc bine, mai ales cand e vorba de viata sentimentala, eu personal as aprecia curajul unei fete de a spune ceea ce simte fata de mine. Ca este obisnuit ca fata sa dea de inteles si baiatul sa priceapa mesajul si sa fie el primul care incepe relatia, sunt de acord, dar daca el se simte incomod ca ea i-a spus ceea ce simte fata de el, atunci nici macar nu merita atentia / iubirea acelei fete, acest baiat ar fi fara lipsa de caracter, deci concluzia este : Cu curaj fato, fara regrete, nu ai de ce.

| RockaruL a răspuns:

Ms pentru funda!

| Darius_6848 a răspuns:

Pai draga depinde de persoana. dar sfatu meu e sa ii spui ce simti si sa vezi ce se intampla. gandeste.te viata e scurta si nu ai nimic de pierdut. si, sincer pe moment prietena mea cea mai buna sa imi zica ca ma iubeste as ramane fara cuvinte. u stii cum e relatia dintre voi. dar daca te consideri prietena cu el, eu zic ca adevaru ar fi bine sa il spui. cine stie poate simte la fel. sa imi zici ce ai facut :*