| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Baieti, daca iubita ramane insarcinata alegeti imediat ca solutie avortul?
Fetelor, voi ce ati alege? Ati avea curaj sa cresteti un copil fara tata?!

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Bineinteles ca l-as creste si fara tata.Pana la urma e copilul meu, o parte din mine si nu pot renunta la el pentu nimic in lumehappy
El nu are absolut nicio vina pentru ce s-a intamplat intre mine si tatal lui si merita sansa la viatahappy

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu as alege sa-l cresc singura! mai tarziu voi simti o satisfactie maxima chiar daca as suferi enorm la inceput! A avea un copil nu mai implica existenta ambilor parinti. Daca prima inseminare artificiala a unei femei singure a avut loc acum mai bine de 20 de ani, problema care se aduce in discutie este ca in ultimul timp a crescut in mod considerabil numarul femeilor care nu vor sa se priveze de dreptul la nastere doar pentru simplul motiv ca nu au o persoana iubita alaturi.

cami
| cami a răspuns:

Da, dar la ce varsta?

| BRG a răspuns:

Biblia este împotriva avortului

| OanaG a răspuns:

Un copil se poate creste si fara un tata, iubirea de mama e cea mai importanta.

Oricum sunt impotriva avortului, prin avort faci o crima omori un ingeras nevinovatsad
Poate mai tarziu tatal va avea mustrari.si ii va parea rau happy

| Antonimu a răspuns:

Nu, nu as alege ca solutie avortul, si nici ea... l-am pastra happy

| Antonimu a răspuns:

Si inca ceva, probabil ca m-as supara putin ca am lasat-o gravida de la o varsta la care trebuia sa ne distram si sa ne traim viata, dar bucuria de a fi tata, intrece toate necazurile si supararea!

| RainDrop a răspuns:

Da, asa e, insarcineara costa si in durere, mai ales ca ei iau mult din calciu, si nici ea nici eu, nu am renunta la un copil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, oricat de greu ar fi, nu e si imposibil.In primul rand trebuie sa analizam bine cuvantul"avort"(crima). Apoi sentimentul acela de a deveni mama(pe care din tot sufletul intr-o buna zi sper sa-l pot trai si eu), care e unic... Un copil e cea mai mare implinire a unei femei pe acest pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu:O cum sa cresti de nebuna un copil fara tata? in primul rand obisnuiti.va si nu va tavaliti cu primul-venit! protejati.va! un copil fara tata va fi mereu dezavantajat si tu mereu criticata, fiind mama singura, chiar daca se spune ca am evoluat, nu e asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar nici nu il voi avortat e un copil ca toti cei lalti dar fara n tata ma va ajuta si mama sun sigura

| bubulina1990 a răspuns:

Avortul nu este cea mai buna solutie dar daca nu iti doresti sa faci un copil poti lua anticonceptionale sau pastila de a 2a zi, avortul este riscand pentru o femeie da la un simplu avort poti sa nu mai faci copii acum depinde si cat de bun este doctorul care iti face avortul, eu cunosc mult fete care au facut avort si dupa o perioada de timp n-au mai putut face copii, si riscul de a lua anticonceptionale este mare pentru ca daca nu iei pastilele la timp sau uiti sa iei pastila 1 zi si faci sex neprotejat si ejaculeaza in tine poti saramne insarcinata dar copilul o sa iasa ca malformatii asa a patit o pr d a mea, acum nu stiu ce sa-ti spun dar cel mai bine este sa va protejati in timpul actului sexual sau daca nu va place cu prezervativ evita sa ejaculezi in ea