| Piper987 a întrebat:

Baieti?

Dece spuneti unei fete ca vreti sa o vedeti seara?
Dupa ce veniti de la lucru, va mai arde sa va vedeti cu vreo fata?
Va simtit mai siguri pe voi seara decat ziua?
Sau aveti asteptari mai mari cand e seara?

Astept pareri ( fiecare are voie sa isi zica puntul lui de vedere)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca ziua lucreaza nu e logic ca poate doar seara?
Trecand peste, eu (ca fata) prefer sa ies pe seara la o intalnire, ziua imi da cumva o moleseala, seara e ceva mai linistita si simt mai degraba impusul de a ma plimba sau de a sta linistita la un pahar undeva de vorba. E un cadru mai bun pentru intalniri romantice, nu stiu de ce.

| SkyPilot a răspuns:

Daca sunt la lucru toata ziua, cand pot sa ma intalnesc cu fata? Ramane seara, nu? Seara e mai romantica. Si bineinteles ca imi arde sa ma intalnesc cu fata pe care o iubesc!
Nu ma simt mai sigur pe mine. E totuna din acest [punct de vedere.
Da, am asteptari mai mari seara. Ne putem distra in mai multe feluri (localuri mai interesante, spectacole, locuri de plimbare etc.), dupa cum am spus e mai romantic, fata va fi mai relaxata. Si, in functie de cat de evoluata este relatia, putem petrece si noaptea impreuna.

| MGEORGESCU a răspuns:

Nu sunt baiat, dar imi permit sa imi dau si eu cu parerea pe faza asta. Cel putin din punctul meu de vedere intalnirile la ceas de seara sunt cele frumoase, atmosfera pe care o creaza apusul soarelui, linistea ce se asterne, serile de toamna, serile de vara, serile de iarna sau de primavara, fiecare in felul lor sunt factori ce dau o stare de bine. In plus daca respectivul/respectiva muncesc, cand alta data sa se vada? Cand e vorba de persoana iubita nu conteaza ora, nici oboseala nu mai conteaza, iti dai rapid un refresh si te straduiesti sa fii in cea mai buna forma pentru partener/a. Mai mult decat atat, in cazul in care timpul, starea, mediul, etc permit cei doi pot petrece si o noapte frumoasa unul in compania celuilalt.