| UsersBoss a întrebat:

Pentru baiati si fete:
Baieti, voi daca vreti sa fiti cu o fata, va ganditi mai intai, daca s-a culcat pana acum cu altul, daca a facut sex oral sau daca a avut o poveste intensa de dragoste cu alt baiat? Va e teama ca va va compara fara sa vrea cu fostul sau cu fostii? Chiar daca zice ca esti cel mai bun eu cred ca tot ai o urma de indoiala. Sau am mai vazut o intrebare care zice ca daca prietena a facut sex oral fostului, daca ai sau nu o problema sa o saruti. Eu cred ca din punct de vedere medical nu e o problema dar pentru orgoliul de mascul alfa, cred ca da. Eu imi pun multe intrebari asa ca vreau sa aud cat mai multe variante.
Fetelor, voi ce ziceti, s-a intamplat sa va comparati involuntar actualul cu fostul? Cum vedeti lucrurile? Dar voi, aveti o problema daca prietenul sau baiatul de care va place, a avut o relatie serioasa cu alta, aveti astfel de intrebari?
Astept raspunsuri, intamplari, pareri cat mai complexe. Va multumesc!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, normal ca-i compar ca incerc mereu ca urmatorul partener sa fie mai bun, sa n-aiba lucrurile care nu mi-au placut la fostul.
Normal ca n-am atata timp cat nu mai are treaba cu fata respectiva ca nu vreau sa ma trezesc ca rupe relatia sa se intoarca la ea. laughing In rest n-am treaba cate a avut, doar sa nu vina in relatie cu ceva de la ele, daca ma intelegi.

| UsersBoss explică (pentru Adry05):

Bun dar daca ajungi cu el in pat si vezi ca e mai prost ca fostul ce faci, il lasi? Cum ii spui?

| Freya1 a răspuns:

Ce a fost a trecut.
Atata timp cat nu ne comparam cum ai spus si nu aducem in discutie "fostul/a era asa, sau facea asa" nu vad care este problema.
Eu am avut o relatie de 8 ani si ne-am despartit, iar actualul meu iubit a avut o relatie de 2 ani inaintea ceia ce ne face oarecum sa stim ce vrem de la viata.
Chiar daca experienta sexuala spre exemplu ne difera nu am avut fixul ala "ai fost, ai facut".
Eu consider aiurea sa te tot gandesti la trecutul celuilalt si sa nu te bucuri de prezent.In fond a fost, nu mai e si acum sunteti impreuna.Eu ma gandesc un pic si altfel: Daca eu nu aveam relatia aia care sa ma nemultumeasca, poate nu cautam la el acel ceva care sa imi placa.

| Necunoscut112 a răspuns:

Eu n-am probleme dacă partenerul meu a avut relaţii serioase înainte. Ar fi dubios să nu fi avut. Şi da, compari cu ce ai avut in trecut, la începutul relaţiei. Asta e si ideea, să fii cu cineva mai bun care să fie avantajat de comparaţie. Dacă ai puţină minte, nu te combini cu cineva inferior.

| UsersBoss explică (pentru Necunoscut112):

Si daca fostul era mai bun la sex, ce faci?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru UsersBoss):

Una e "mai bun", alta e "incomparabil mai bun". Dacă actualul ar fi varză, nu aş rămâne cu el. Dar de unde grijile astea in anul 2018 când ai la dispoziţie tone de materiale din care poţi să înveţi si să devii mai bun?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru UsersBoss):

Te intorci la cel bun sau cauti unul mai bun.
Asta doar daca tu consideri ca o relatie doar in sex consta.

| UsersBoss explică (pentru CodrutElian1990):

Chestia cu sexul este ceva ipotetic la fel cum este de exemplu sarutul. Ca bărbat ai putea avea o problema și cu gandul că fostul ei sărută mai bine iar, la fel ca în cazul sexului, să te temi că ea se gândește în timpul actului la cel mai bun. Eu vreau doar păreri, nu am iubită ca să mă dau de o parte sau de alta.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru UsersBoss):

Este o vorba romaneasca: "Nu zice hop, pana nu esti in joc."

| gabriielaaa a răspuns:

Da cred ca toți facem comparați cat si femeia si bărbatu in ceea ce priveste am vazut ca mulții le pasă ce stii sa faci in dormitor ma refer la bărbați uni nau poema cu ce ai făcut dacă ai expertă alți zic ca o sa te învețe sau ca va incerca sa le facă. Ne place tuturor sa fim primi la un anumit capit si da toți vrem mai bun ca înainte.