| smek a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care stau cu baieti mai mari decat ele? E un lucru bun daca o fata sta cu un baiat mai mare? Ce asteptari are un baiat de la o fata mai mica ca el? (mentionez ca baiatul are 20 si fata 14) Fundita pentru. cel mai bun raspuns :*

23 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Buna.Am o parere foarte buna. Fetele tinere au ce invata de la baietii mai invarsta care sunt si mai experimentati si in plus baietii mai in varsta gandesc mult mai bine decat pustii care numai la desene animate se gandesc si la jocuri video pe calculatorhappyDaca te referi strict la sex, si fetele de 14 ani au drept sa faca sex nu numai cele peste 18 sau 20, moda aia veche a apushappy

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu as fii de`acord.Baietii mai mari decat fetele, se gandesc nu mai la prostii. Nu ar fi o idee buna, doar sa fie prieteni.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Băiatu acela îşi bate joc de fata aia.Defat orice baiat îşi bate joc de o fată mai mică ca el. Asta e părerea mea.

| CandyES a răspuns:

Pai isi cauta baieti ma mari deoarece uneori cei de varsa lor sunt imaturi si nesimtiti, cei " mai mari " stiu cum sa se comporte cu o fata cum sa o atraga iar asta le face pe fete sa cada in bratele lor. Daca e un lucru bun? nu in orice caz ma sunt si asa zisele " caterinci " sau sta cu ea doar a isi satisfaca placerile, insa mentionez ca nu in orice situatie este asa. Diferaenta de varsra dintre cei doi este de 6 ani uuusmug e cam mare nu stiu daca va rezista ceva intre ei, daca fata ii se va "oferi" cred ca imediat ii va da papucei si asa va fi si daca este o relatie normala deoarece ala la varsta lui are nevoie sa-si satisfaca placerile...winking

| Violetta2303 a răspuns:

Sunt 6 ani. nu e foarte mult avand in vedere ca baiatul este mai mare dar totusi daca era si fata de 16 si el 22era alceva...

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Baietii se maturizeaza mai tarziu decat fetele iar daca fata e mai mica este la fel sau chiar mai matura decat baiatul. acum, 14-20 de ani e o problema.prea ciudat, macar daca erau 6 ani dar erau intre o fata de 18 si un baiat de 24 ca sa fie amandoi majori iar baiatul sa nu fie bagat la racoare pentru corupere de minorihee hee in fine, am o parere f buna pentru ca baietii daca ar fi de aceeasi varsta ar fi prea copilarosi iar fetele nu s-ar simti protejate :-Jwinking

| LittleDrop a răspuns:

Cam mare diferenta dar dragostea nu are varsta. Atata timp cat va intelegeti, va iubiti si va respectati, totul este ok. Daca nu ti-a cerut-o deja, va vrea sa intretineti relatii sexuale, nu e bine sa cazi in capcana, esti destul de mica pentru asta. Ii poti spune ca nu esti pregatita, daca te iubeste cu adevarat te va astepta; daca nu te va parasi in secunda 2 cand ii vei spune ca nu esti pregatita.
Eu consider ca e un lucru bun. Baiatul, fiind mai mare decat fata, o poate proteja si etc. Dar daca ar fi fata de 20 de ani si baiatul de 14... fata aproape ca il crestelaughing

Iubiti-va mult. si sincer! >big grin

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ ceea ce indrugi tu acolo e o mare greseala si in acelasi timp o jignire la adresa baietilor.Nu te-ai gandit ca nu toti sunt asa poate ca unii chiar stiu ce inseamna cuvantul dragoste desi nu il spunem asa des tu la fel ca multe alte fete probabil ai avut ca iubit un dulau de pest 17 ani in fine greseti amarnic daca tu crezi ca cei de varsta ta sunt toti imaturi si nu te pot apara am vazut ca voi fetele va uitati in special la bani in fine.Eu zic sa lasi relatiile cu tipii mult mai in varsta dar e decizia ta!

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns (pentru ĦΔŁŁØẄΣΣЙ):

Nu nu am avut o relatie cu un baiat de peste 17 ani. avea 15 ani jumatate. bine, poate gresesc punant la general, dar iti pot da exemple de multi baieti imaturi la 16 ani de exemplu. oricum, in ceea ce am zis mai sus am folosit surse sigure si anume anumite statistici facute de psihologi. si lasa ca eu nu m-am uitat nici la cum arata asa mult, pentru ca mi-a placut caracterul. nu am avut decat un iubit deci comparatie nu pot face dar am vazut comportamentul baietilor in relatiile cu prietenele mele deci. oricum, asta este,. poate nu trebuie pus la general ca nici fetele nu sunt toate sfinte, recunosc laughing "big grin

| maftei a răspuns:

Acum fiecare persoana are dreptul sa aleaga ce doreste. Daca se simte bine si iubita de aceea persoana de ce nu? Eu sincer am 25 si iubitul meu atre 41 si suntem de 5 ani ampreuna.Cat despre ce asteptari are, acum depinde.Eu pot sa zic ca am avut de anvatat si am de anvatat de la iubitul meu.Ptr ca fiind mai mare ca mine a trecut prin viata si stie ce e bine si ce nu.

| emma_6707 a răspuns:

Eu de mica am fost inconjurata de baieti mai mari, insa nu era diferenta atat de mare. Difera de la biat la baiat. Eu spre exemplu fiind mai mica, eram rasfatata si toata lumea avea grija de mine. Majoritatea cam asta vad in copile si anume un fel de surioara mai micuta, ddar vremurile s-au schimbat deci pot sa aiba si anumite interese in schimbul rabdarii cu tine etc. Tu iti poti da singura seama de el, daca are glumite proaste, daca bate apropouri, daca incearca sa te mangaie unde nu trebuie, nu e bine chiar daca tii la el, sunt de parere ca in cazul asta trebuie sa renunti la el, dar daca nu e asa si esti doar un fel de surioara de care are grija de tine si iti explica ce si cum trebuie facut in continuare atunci tine-l aproape si nu-i da cu piciorultongue

| justifyme a răspuns:

In general fetele se maturizeaza mai repede decat baietii...
daca fata ar avea un iubit de varsta ei nu ar satisface-o
asa considera ea ca are langa ea partenerul potrivit privind varsta intelectuala
sper ca te=am ajutat : papa:*

| lilianac_1986 a răspuns:

Diferenta de varsta e un criteriu care eu una nu il demoralizez. De ce? Deoarece cunosc cazuri reale in care diferenta de varsta dintre cei doi e destul de maricica(intre bunicii mei sunt 16 ani, intre socrii mei 12 ani, intre parintii mei 7 ani) si destinul a facut ca toate aceste cupluri sa fie impreuna si in ziua de azi. Se spune ca e chiar benefic sa existe o diferenta de varsta intre un barbat si o femeie pentru a fi mai mereu la acelasi grad de maturitate. Totusi mi-se par putin exagerate cazurile unde aceasta diferenta e de la 25-30 de ani in sus. :*

| deliam_8720 a răspuns:

Uu! x_x cam mare diferenta. Nu contest astfel de relatii insa ea e prea mica. Majoritatea baietilor sunt neseriosi, mno, iti dai tu seama ce poate sa vrea un baiatd e la o fata mai mica decat el pe care o poate "juca pe degete". Poate nu e cazul, dar nu stiu, nu are nimeni de unde sa stie ce e intre ei si daca se iubesc.

| smek explică:

Baiatul i-a spus intr-o zi ca daca va vrea altceva cu ea va astepta sa mai creasca...

| smek explică:

Pai acea fata tine destul de mult la el si i-a si spus.si el a zis ca tine la ea ca daca nu tinea nu o interesa de ea.nu stiu pana la urma ce sa mai cred... straight face

| smek explică:

@anonima si eu zic ca poate fi primele 2 cazuri dar acum nu stiu cine stie in ce moment poate fi si cel de-al treilea...

| smek explică:

@NiCO stiu ca rar se intalnesc baieti de genul dar totusi de unde ar putea acea fata sa isi dea seama ca baiatul tine cu adevarat la ea? mi se pare putin ciudat ca un baiat de 20 de ani sa tina cu adevarat la o fata de 14. dar acum cine stie. thinking

| Princess_6005 a răspuns:

Nu e nici o problema ca o fata sta cu un baita mai mare. Fetele stau cu baieti mai mari ca sa fie protejate.

| Deni4you a răspuns:

Diferenta este intr-adevar mare, dar depinnde si de felul baiatului. Exista 3 feluri de baieti (in cazul in care fata este mai mica decat eL):
1. Tipul de baiat care nu ia in considerare varsta, si care chiar ii place sa isi petreaca timpul cu ea, baiatul infensiv.
2.Baiatul care sta cu ea doar asa, pentru un anumit motiv, nu imi vin in minte exemple.El nu o place cu adevarat pe fata si vrea doar sa fie niste cunostinte.
3. Tipul asta de baiat(imi place sa ii spun bolnav psihic chiar daca e sau nu)este cel care are scopuri cu fata respectiva ilegale.Este foarte periculos deoarece el se poate masca comportanduse frumos cu fata.
Eu zic ca baiatul respectiv e ceva intre primele doua, dar sunt sanse sa fie si al treilea exemplu.

| Deni4you a răspuns:

"RespectMe" nu mi se pare adevarat si nici bine ce spui (ma refer la ultima parte). Este foarte periculos ca o fata sa isi inceapa viata sexula de la o varsta frageda! Tu induci fetele in eroarea asta?

| Zoe_6740 a răspuns:

Mai da pana la urma e treaba lor nu inteleg ce e asa un mare subiect. Daca vor sa faca sex sa faca sex. Daca vor sa astepte sa astepte. Chiar nu vad ce e asa o mare chestie:p.

| NiCO_5566 a răspuns:

Eu am fost in situati asta, depinde de baiat, pr meu nu e vrut doar sa`si bata joc...ba chiar m`a iubit ff mult, rar se intalnesc baietii de genultongue