| alex20 a întrebat:

Baieti vi s-a intamplat sa va indragostiti de o fata mai mare? A durat relatia?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi s-a intamplat. M-am indragostit de o fata cu 6 ani mai mare. Am avut si o relatie dar nu a mers. Diferenta fiind 19 -25. Se poate dar trebuie sa stii ce vrei cu adevarat. Am tinut la ea dar nu era tot ce vroiam eu de la o relatie si nu am vrut sa continui ceva ce nu are rost. Nu avea rost sa mint si sa fiu superficial. O atractie am mai simtit fata de o fata mai mare sau o femeie cu ani buni inainte dar a fost ceva superficial.

Sa stii ca totusi varsta nu e un impediment neaparat. O relatie poate fi reusita in anumite condtii. Cel mai probabil o relatie poate rezista cand partenerii au 20 -25 ori 23 - 28. Cred ca 5-6 ani e diferenta maxima in care nu simti vreo lipsa. Dar depinde mult si de alte lucruri. E adevarat ca e altceva sa fii de aceeasi varsta ( sau diferenta 2 -3 ani ) cu partenerul si sa porniti o relatie serioasa de la o varsta mai frageda : 16 - 17 -18 ani. E altceva sa pornesti o relatie de la o varsta mai mica si sa ajungi la 25 de ani ca ai deja 3-4-5 ani de relatie. Sa pornesti la 25 de ani direct o relatie cu cineva de aceeasi varsta e mai dificil. Sunt multe frustrari aparute intre timp si nu mai e asa usor.

| cossmy a răspuns:

Am iste prieteni, ea 18 el 16, se inteleg super, de 2 ani sunt impreunawinking

| mosu_9772 a răspuns:

Da mie mi s-a intamplat aveam 13 ani si ea avea 18 dar relatia a durat doar 2 luni jumate

| OxiiiLineage a răspuns:

Da.laughing
fostul meu prieten era cu 1 an mai mic ca mine... a durat cam 1 luna relatiathinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu a fost nici o relatie