| anonim_4396 a întrebat:

Dragi mămici și tătici, să zicem că fiica sau una dintre fiicele voastre e bisexuală (iar voi nu știți) și are o relație secretă cu o femeie mai mare de vârstă decât ea.
Dacă nu sunteți tătici/mămici, să presupunem totuși că ați fi.
Ok. Cum și cât de repede v-ați da seama că fiica voastră e bisexuală?
Care ar fi semnele care v-ar trezi suspiciuni?

Răspuns Câştigător
| Pnin a răspuns:

Mi se pare ciudata întrebarea. Adică cum sa își dea seama din gesturi că ești TOCMAI bi și că ai o relație cu o femeie în vârstă? Chestiile astea nu se vad. Poate doar daca ești genul ăla care se înroșește in obraz când vorbește cu cineva sau despre cineva și mirosi cam des a naftalina. Dar dacă relația e secreta nici asta nu vezi.

24 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca vine vreo prietena pe la ea cam des...si petrec foarte mult timp in camera ei cu usa inchisa, incep sa intru la banuieli!winking happy

| Violleta2022 a răspuns:

Deja m-am saturat de zeci de raspunsuri cu aceasta tema. Eu zi pas!

| felixf a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca te-ai saturat de ce mai raspunzi. poti trece peste si gata

| mihai69 a răspuns (pentru felixf):

E cam(p)ionul zilei. Nu se poate abține...

| felixf a răspuns (pentru mihai69):

Ar trebui sa invete sa nu o mai faca, sau cei de la TPU sa schimbe sistemul de acordare a punctelor pentru cei care scriu doar sa scrie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai văzut mâțe pe Internetm femele, cum se freacă de un cotoi și ridică coada, când are poftă de? Aș urmări asta.

| mihai69 a răspuns:

Fiica mea a spus singură că este bi. Oricum, pe mine informația asta chiar nu mă interesa. Oricum nu îți poți alege orientarea sexuală, măcar când realizezi care este aceea, să poți să trăiești împăcat cu tine însuți / însăți.

| LoveSleep a răspuns:

Daca as avea un copil, sper ca n-ar fi nevoie niciodata sa imi dau seama de ceva, sper ca mi-ar spune lucrurile astea prima data cand le gandeste.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde ce vârstă are.
Dacă are peste 20 ani... nu mai e treaba lu' mămica de nici o culoare.

| mi25 a răspuns (pentru Hammurabi):

Si nici mai repede, deoarece daca are aceste trasaturi, inclinatii sau chiar orientare, ele nu sunt dirijate de persoana, ele sunt ale naturii umane demersuri. Nu poate sa le schimbe mama. Ea poate doar sa i le inabuse, dar vor izbucni si mai puternic la un moment dat.

| Emma30555 a răspuns:

Probabil mi as da seama după felul cum privește un băiat si cum privește o fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și cu ce te ajuta dacă afli? Ce faci mai departe? Îți omori copilul pentru că se linge cu alții? Până la urmă este copilul tău și îl accepți exact asa cum este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersul acasa la o fata,cu motivele filme,jocuri, carti, etc etc doar ele doua, in mod repetat, te face sa-i pui o intrebare despre asta.

| Pnin a răspuns (pentru anonim_4396):

Întrebări proaste. Fetele petrec mult timp împreună când sunt prietene. Și eu merg des la prietena mea cea mai buna de zece ani, și ea vine la mine. Ieșim și în oraș, mergem în concedii. Nu suntem bi.

| tonyc7 a răspuns:

Nu ai cum sa iti dai seama la asa ceva. Sunt chestii secrete astea daca respectivele aleg sa stie doar ele. In cazul in care divulga una secretul, mai ales daca are si dovezi, atunci da, se poate afla.

Răspuns utilizator avertizat
| felixf a răspuns:

Leget de fete acelasi lucru este si la baieti. Ideea este cum iti dai seama. Daca ti cu adevarat la copilul tau atunci sunt convins ca ai avut astfel de discutii cu el/ea inainte. daca vrea sa-ti spun bine, daca nu nu stiu daca munca de detectiv te ajuta. Daca vor sa se ascunda atunci o vor face oricum. Fetele de obicei petrec ore in sir una cu alta., de aici nu iti poti da seama cum sta treaba. Cum ne putem da seama fara munca de detectiv? Se vede prin ceea ce vorbeste despre o anumita persoana. daca este tot timpul cu acel nume in gand il va si verbaliza. O va lauda pe cea pe care o iubeste si de fata cu parinti si de fata cu colegii. Si e posibil tu ca parinte sa te intalnesti cu ele pe strada tinandu-se de mana sau chiar sarutandu-se (aici depinde de tara si de bun simt). Daca ai suspiciuni si tu nu esti agresiv e foarte posibil sa-ti spuna direct. Cam asta consider ca ar putea fi.

| mi25 a răspuns (pentru felixf):

Sunt de acord cu tine, mai puti n cu "depinde de (...) bun simt". Cu ce este mai vulgarsau este vulgar sarutul homo si cel hetero nu? Aici dovedesti o nuanta de homofobie.

| StanescuLata a răspuns:

Buna draga mamica, primul semn ar fi ca sta noaptea afara pana tarziu si se imbraca numai in negru/emo. O alta modalitate ar fi sa ii cunoasteti anturajul si sa va dati seama ce fel de oameni sunt. Doamne ajuta!

| BebeSexologultaunn a răspuns:

N o bati, accepti situatia si poate iesi si tu cu ceva din asta
semnat bebica sexologul tau