| andreea_1536 a întrebat:

Bine.acum mai mult timp am fost cu un baiat si il iubeamn extrem de mult dar relatia incepuse sa se raceasca intre noi si eu m-am sautat cu alt baiat.nu am suportat sa tin ascuns asta pentru ca ma durea pe mine de ce facusem si i-am spus. in scurt timp ne-am despatit.si de aici a inceput totul... el s-a combinat cu alta ca sa ma faca pe mine geloasa dar el inca ma iubea dar nu putea sa ma ierte. a obtinut de la aia tot ce a vrut adica au facut sex ceea ce eu nu am fost de acord sh timp de 4 luni de zile zicea ca o iubeste pe aia ft mult sh ca eu sunt o curva sh va dati seama cat sufeream pentru ca mi-am dat seama prea tarziu ce facusem.si de curand relatia dintre noi s-a schimbat adica ne-am sautat desi el e cu aia sh mi-a zis ca inca tine la mine doar ca nu potem fi impreuna din cauza trecutului si ca fata cu care e acum e instare de multe daca se desparte de ea.sh i-am zis sa dispara din viata mea pentru ca mi-a facut numai rau.si acum ne ignoram totat desi suntem in aceeasi clasa.si pe el il doae cand ma vede ca plang dar e prea orgolios. ce sa fac? va rog! m-am apucat si de fumat din cauza lui

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Tu i-ai cerut iertare pentru ce ai facut? E normal sa nu mai vrea sa fie cu tine acum si sa incerce sa nu isi mai arate sentimentele pentru tine, vrea sa te faca sa suferi cum a suferit si el, sa te simti rau si tu, de aceea te si jignea. Te mai iubeste, insa nu poate trece peste. Lasa-l in pace o perioada, nu il mai baga nici tu, poate ii va trece. Nu mai plange in fata lui, stai linistita, fate si tu ca ai uitat tot, ca nu iti mai pasa asa mult de el, de ce zice, de ce face si poate asa daca simte ca te pierde, va reactiona intr-un fel bun cred eu. poate te va ierta. Pana la urma nu este un capat de lume un sarut, exagereaza.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Lasa naiba tigarile ...si lasa-l si pe el in pace!
Iesi cu alti baieti si gata! A fost vina ta ca v-ati despartit pana la urma, n-o sa te ierte, asa ca vezi-ti de viata ta!

| Dara a răspuns:

Draga, dar ce povestesti tu aici, e o adevarata telenovela! Cati ani ai? Pai daca tu te-ai apucat de fumat de la o relatie asa nevinovata, inseamna ca toate femeile care divorteaza si raman cu un copil in brate, ar trebui sa se arunce cu capul in garla.
Am observat ca in textul tau se repeta cuvantul "sautat" - presupun ca inseamna "sarutat". Draga mea, daca ti-a spus ca esti curva doar pentru ca te-ai sarutat cu altul, tipa care i-a sarit in pat din prima saptamana e ingeras!? Eu zic sa nu-ti mai bati capul si sa incerci sa treci peste. Gaseste-ti o ocupatie, iesi cu prietenele la un suc, asculta muzica, citeste si mai ales, impune-ti sa nu mai suferi din cauza lui. Chiar nu ai de ce!

| stefangeles a răspuns:

Im primul rand lasa dracu tigarile ca aia ii condamnare la o moarte sigura si lenta! apoi ncearca sa discuti cu el sa lamuriti situatia si in cel mai bun caz cauta un baiat care sa tina la tine si sa-ti insenineze zilele!