| renatareni1996 a întrebat:

Bine, deci este vorba despre relația mea cu prietenul.Am foarte multe de zis dar încerc să micșorez povestea.
Totul a început mai acum 8 luni când ne-am cunoscut, ne-am împrietenit și am zis că încercăm o relație.La început totul a mers bine 6-7 luni, până când cam o lună am auzit că fost într-o excursie cu ceva colegi si prieteni și acolo m-a înșelat(doar sărut) cu o fată, pe care eu numai de pe facebook am cunoscut-o.Asta am aflat de la o prietenă care a făcut si poze pe ascuns cu ei doi.Bine am vorbit cu el primadata a jurat că nu e adevărat dar când i-am zis ca poate se termină totul între noi s-a speriat si a recunoscut, am discutat tot și am zis hai că toți merităm o a doua șansă.L-am întrebat at daca înafară de aia nu a mai fost cu nimeni și a jurat că nu a fost cu nimeni și este un băiat foarte sensibilsad și când a aflat că eu am aflat toate astea el a plâns in fața mea sad și am vb și cu părinții si au zis că fost foarte distrus și a regretat tot ce a făcut.
Au trecut 2 săptămâni până când nu-mi scrie fata aia cu care m-a înșelat pe facebook și și-a cerut scuze.Am zis ca nu e nimic am uitat tot, toți facem greșeli, dar nu au trecut două zile când am aflat iar de la o prietenă care tot mi-a arătat poze și nu numai și mesaje că înainte de excursie cu o zii m-a înșelat cu ea.A mușcat-o pe gâtstraight face și a vrut să facă dragoste cu ea dar ea nu a vrut numai l-a sărutat, atât.Deci 2 zile una după alta m-a înșelat cu două fete. Dupa aia tot am aflat de la prieteni și chiar și de la un verișor de a lui că înainte de astea în tot timpul în care a stat cu mine m-a mai înșelat cu încă 2 fete și a ieșit în oraș cu o fata lezbiană ținându-se de mână + a sărutat o fată care a avut 5 avorturi într-o petrecere, și înafară de asta mai sunt câteva lucruri care numai au importanță.
Eu astea știu cam de 3-4 săptămâni și de atunci tot înghit, înghit și nu i-am spus nimic, fiindcă inafară de asta mai am făcut ceva. Mi-am pierdut virginitatea cu el sad și și el cu mine, așa mi-a zis dar eu cred că el a făcut-o și înainte de mine.Și toate astea am facut cu el pentru că îl iubesc din toată inima mea sad dar eu numai pot să fiu cu el când știu că a făcut toate astea cu mine, în plus când ne-am cunoscut l-am întrebat câte prietene a mai avut și a zis una dar nu a fost relație serioasă, deși am auzit că a vrut să se sinucidă când s-a despărțit aia de ea, și inafară de mine a mai avut înca 7 prietene.Eu mereu am fost sinceră cu el i-am zis frumos eu amavut 2 prieteni, i-am spus tot despre mine și uite ce primesc înapoi.Mereu am fost fidelă, deși mulți băieți s-au dat la mine, dar eu i-am refuzat.
Aaa da și am mai auzit că o fată a vrut să o țină de mână acum 4-5 zile când a fost în oraș cu 2 fete și a zis el că nu pot, iartă-mă. Asta m-a rănit foarte mult și am înțeles că el de fapt a vrut doar nu a putut din cauza mea, și să fim serioși știm cu toții care este diferența între "nu pot " și "nu vreau".
Momentan sunt foarte confuză, nu știu ce să fac. Am încercat să-i spun de multe ori dar când îl privesc în ochi mă gândesc doar la cât de mult îl iubesc și mă blochez.Atât.
Da, știu.Sunt o mare proastă sad, dar îl iubesc foarte mult și țin la el mult.Nu știu ce să fac sad deja toți prietenii mi-au spus că sunt o proastă că mai stau cu el după toate astea, dar ei nu înteleg cât de mult îl iubesc, și am făcut și dragoste cu el sad și simt că ma iubește și el dar nu înțeleg de ce face asta?sad De ce dorește si pe altele? Vă rog ajutați-mă sad.Eu numai știu ce să fac, sunt distrusă, rănită sad și totuși mereu zâmbesc pentru că sunt o persoană care urăște când alții știu că sufăr. Numai am nici cuvinte.
Puneți-vă în locul meu vă rog și ziceți-mi ce să fac sad

Răspuns Câştigător
| BellaBlack a răspuns:

Nu cred ca tu esti de ajuns pentru el.Este sensibil, ceea ce inseamna ca ii place sa se indragosteasca si sa traiasca, sa aiba amintiri, nu conteaza cum si in ce fel.Lui ii place senzatia de nou, ii place sa fie iubit, pupat si luat in brate.Probabil uraste monotonia.Nu stiu daca te iubeste sigur,probabil te tine de buna in timp ce el isi face de cap cu altele pana se plictiseste si aduna experienta. Poate e timpul sa incerci sa cunosti si pe altcineva,stiu si inteleg ca ai facut dragoste cu el, asta e.s-a intamplat dar nu inseamna ca trebuie sa suporti atatea din partea lui.
Vorbeste deschis cu el si spune-i tot ce ai aflat, dai un ultimatum, daca te mai inseala si te minte, te desparti de el cu toate ca il iubesti si te-ai daruit lui. Spune-i ca il iubesti dar numai poti asa!

3 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Excelent.Sa-mi dai numarul prietenului tau sa-l felicit.Tot RESPECTUL din partea mea ca isi traieste viata.Se distreaza omu ce vrei sa faca? S-o tina tot asa!

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Salut! Este o poveste complicata. Atunci cand iubesti ierti si nu te poti desparti de persoana iubita chiar daca trebuie s-o faci si esti constienta de asta! Dar nu se merita sa ai langa tine un om care isi bate joc. Vorbeste cu el si intreaba-l clar:"Este ultima ta sansa, vrei sa mai fim impreuna, dar cu adevarat." Asta daca esti dispusa sa ierti. Toti zicem ca n-am putea ierta dar cand iubesti nu poti sa n-o faci. sad Scrie pe o foaie defectele si calitatile lui, vei vedea daca merita acest baiat atentia ta sau nu. happy Funda?

| pro a răspuns:

In primul rand in viata unui baiat mai intervine si plictiseala si nevoia de altcineva, fetele nu prea au aceasta nevoie.In al doilea rand tot ce se petrece in excursii/ cantonamente/ deplasari ramane acolo (de obicei aceste chestii nu implica sentimente, crede-ma ca stiu foarte bine, pentru mine si prietena mea ce se intampla acolo ramane acolo, amandoi stim ca nu sunt sentimente implicate bla bla bla). Cu tinutul de mana nu e o mare chestie, un baiat s-ar putea tine de mana cu 500 de fete insa e degeaba, atunci cand te tii de mana cu acea fata (care din ce am citit eu tu esti aia) e ceva un pic mai special. Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el deschis si sa nu ma tii in tine si sa-i spui pe fata si sa-l intrebi ce vrea, stiu ca iti e greu dar e varianta cea mai buna.

Pe de alta parte nu e singurul baiat din lume, probabil ai 14-15 ani deci baieti o sa se mai gaseasca si o sa tot iubesti in continuare si o sa fi ranita si o sa ranesti, tot tacamul. Nu te stresa pra tare cu chestii de genul asta de la o varsta asa frageda, nu merita.

Succes in continuare.