| cinevaXcineva a întrebat:

Bun.As vrea si eu putin ajutor daca se poate;}.De un an imi place de o fata...in fiecare zi imi propuneam sa ma duc sa-i spun ce simt pentru ea... fara folos.Intr-o zi mi-a spus ca sunt dulce happy. Astazi un prieten imi dadea palme in ceafa (in gluma) si ea a spus sa nu mai dea in mine.
1)As vrea sa stiu daca ma place
2)As vrea si eu o replica de agatat ca sa ma duc la ea.Preferabil azi sau dimineata.
3)Fara sa ma bazez pe colegi deoarece nu prea am incredere in ei
4)Ar fi bine sa o prind cand e singura?
Sa mentionez ca sunt cam timid? Nu in sensul ca incep sa ma balbai cu fetele.Mi-e teama sa ma duc sa vorbesc cu ele ca poate spun ceva gresit.

Va rog dau FUUUUUNDA!

4 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

1.scapa din timiditate ''exersand'' singur imagineazati-o nu stiu si incearca sa-i spui 2.cu siguranta simte ceva pentru tine sau daca sunteti prieteni buni ii pasa mult de tine 3.incearca sa te apropii de ea cat mai mult si sa o cunosti mai bine vb frumos cu ea 4. dupa ce va ma cunoasteti in caz ca nu va stiti destul poti sa o prinzi intr-un moment in care sa-i zici ce simti..si incearca sa fii un umar pentru ea fii alaturi de ea cand are nevoie ca sa capeti increderea ei si daca vrei ca ceilalti sa nu se bage fa asta cat ma subtil adica nu te du maine la ea si sa fii toata ziua dupa curu ei..lasa-i aer sa respire 5. legat de replici, vb cu inima ii poti spune ca e frumoasa nu da replici dinalea ca ''tactu e terorist ca tu esti o bomba'' exclus nu prin nici la alea mici nici la mari sper ca te-am ajutat. good luck:*

| w0nderboy a răspuns:

Ba. hai ca imi place exprimarea ta. si am sa-ti raspund serios la intrebare... dar scapa de forma aia de incheiere ca ma stupefiaza.

Deci, in primul rand, daca te place poti stii doar tu, ca nu noi ne intalnim si ne vedem cu ea in fiecare zii, incearca sa observi detaliile.

In al 2lea rand scapa de atitudinea de meltean obosit incercand sa folosesti ' replici de agatat', foloseste-ti mintea si incearca sa creezi o atmosfera frumoasa din conversatia pe care o porti cu ea.

In al 3lea rand, nu colegii tai vor sa fie impreuna cu ea, ci tu, deci grow some cojones si fii independent.

In ultimul rand, asta depinde de ce chef ai, daca ai chef sa-i zici, zii oricand, dar e important sa ai chef, ca daca n-ai chef nu poti face lucrurile cum trebuie, intelegi ce zic?

Ba. cam atat. nici nu`mi vine sa cred ca am scris atat, serios ca nu`mi vine sa cred, n`am mai scris atat la o intrebare de cand eram mic, hai sa auzim de bine! Bafta.

| Raluca2121 a răspuns:

Buna!
1)Eu cred ca simte ceva pentru tine si nu iti e doar prietena.
2)O replica de agatat, mmmm, ai putea sa o intrebi daca vreti sa iesiti la un suc impreuna sau sa-i faci cinste cu ceva.
4)Ar fi super perfect daca ai prindeo cand e singura.Stiu ca e greu dar nu trebuie sa fi timid deoarece fetele sunt tot oameni si nu iti vor face nimic, stai linistit laughing, si sa nu fii nesimtit cu ele crezand ca le impresionezi prin faptul ca esti dur.
Sper ca ti-am fost de ajutor :* Funda te rog big grin

| cinevaXcineva explică (pentru Raluca2121):

Ieri s-au intamplat chestii noi:
Veneam 7 insi de la scoala.Cand m-am despartit de ei, ea a fost singura dintre toti 7 care mi-au spus,, Pa''...are ceva daca ma striga pe numele de familie?