| anonim_4396 a întrebat:

Bun.Deci sa incep cu inceputul. Sunt clasa a 6-a si anul asta a venit un baiat la noi in clasa. El sta foarte aproape de mine, intr-o comuna la cativa km de scoala si mergem mereu impreuna la scoala cu autobuzul. Faza este ca el e cel care se bate cu toti, fumeaza, bea si chestii din astea. Eu am numai 9 si 10 pe linie, iar el numai 4 si 5. Oricum noi suntem foarte buni prieteni, dar mie imi cam place de el. El e foarte deschis cu mine si imi povesteste tot ce face in weekend si chiar mi-a spus anumite secrete despre el pe care nu le mai stie nimeni din toata scoala, desi are o gramada de prieteni. Insa el mi-a spus si ca nu poate iesi cu o singura fata si ca are 6 iubite acum. Cam de o luna ma ia in brate cand venim acasa cu autobuzul si vrea sa ma convinga sa il sarut. Joi cand am venit acasa el era beat si m-a intrebat daca as vrea sa fiu cu el. Eu am vrut sa ii zic ca da, dar am zis nu intrucat fiind beat nu se stia daca vorbeste serios si mai si stiu bine ca are deja o gramada de iubite. Vineri ne-a dat drumul la ora 2 si noi nu am avut autobuz pana la 4 deci am ramas cu el si cu inca 2 baieti si o fata prin gara. El a tinut-o pe a cea fata in brate aproape tot timpul si a si sarutato. Ei doi nu sunt impreuna, intrucat atuni cand a vrut el nu a vrut ea, iar acum nu mai vrea el. In orice caz du-pa ce am urcat in autobuz a vazut ca sunt suparata si m-a luat in brate, a inceput sa ma magaie si m-a intrebat de ce sunt suparata. Eu i-am spus ca nu am nimic, iar el m-a rugat sa-l sarut macar un pic pentru ca o sai fie dor de mine toata vacanta. Eu l-am sarutat in cele din urma. Acum alt lucru e ca stiu ca el e obsedat de sex, si a vrut sa faca sex cu acea fata cu care eram vineri in oras(ia si descheiat fermuarul de la pantaloni).
Intrebarea mea este ce sa fac: sa-i spun ca il plac sau nu? Please help me!cryingcrying. fundita si voturi!

Răspuns Câştigător
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Fara sup da baiatu de care te-ai indragstit o sa iti distruga viata. U sp c tii la el da nu-i asa. E doar o impresie. Chiar u ai sp c sunte f bine prieteni si c iti sp tot, il iubesti a pe cel mai bine prieten, nimic mai mult. Gandeste-te c u pentru el ai facut o simpla simpatie, poate tie ca un frate, da nu ca un iubit. Si iubit ca asta,,,, Mai bine te lipsesti. Oricum ai grija cf sa nu regereti mai tarziuwinkingbig grin

6 răspunsuri:
| anonymus a răspuns:

Sfatu' meu e sa te lasi de chestii din astea, astea le faci la 20-25 de ani

| fyfy3 a răspuns:

Sa incepi cu inceoutul. buna asta. poti incepe si cu sfarsitul?

| vẵñåtoяUdỉñPådUяε a răspuns:

Mah.nici eu nu am o varsta prea inaintata, si nici nu am note numa` de 9 si 10. Dar frate`.eu am 15 ani si ink nu am `probleme` din astea cu baietii`.nu stiu ce sa zic.adica eu pe la 12 ani nu aveam note minunate dar nici probleme cu baietii`.Eu singurul lucru pe care ti-l` zic e sa iti vezi de carte si sa continui tot asa cu invatatu`.Nu`s destule pitzipoance` si proasthe` care pot face astfel de lucruri in Romania asta? De ce o fata ca tine sa se implice in prostii din astea copilaresti si fara sens.Tu alegi. broken heart

| IsabellaMaria a răspuns:

Nu merita sa-i zici ca il placi din moment ce ii asa cum ai povestit. Se vede ca nici nu stie ce vrea de la viata lui. Ti-ar conveni sa stea cu tine doar pentru sex si sa mai fie cu inca cateva fete pe langa tine, sa te insele incontinuu? Eu zic ca nu. Cel mai bine pentru tine ar fi sa-l uiti, si sa cauti un baiat mai bun pentru tine, nu gen cum ii el...

| Andaiulia a răspuns:

Daca vrei sa iti pierzi virginitatea de la o varsa asa frageda ii vei spune da.dar mai gandeste te

| nicujoita a răspuns:

Uite eu am 12 ani si mie imi de o fata cu4 luni mai mare decat mine si i-am spus iar ea o saptamana nu a mai vorbit cu mine nu stiu de ce. Dar am devenit prieteni si eu o plac la nebunie si cand o vad pe mess imi sare inima din piept nu stiu de ce dar ei ii place de un nesimtit care fumeaza, si mai are si un metru si 20. Nu stiu cei place la el dar ei ii place la nebunie de el. Ma simt foarte ciudat. I-am zis daca vrem s fim amici iar ea a zis Ca noi eram deja prieteni si i-am zis ca o consider ca pe o sora. A zis ca daca imi mai place de ea nu mai vb cu mine si se supara. sI SFATUL meu este sa il lasi balta ignora-l, daca face asa ceva mai bine stai linistita si citesti o carte cu Colt-Alb.