| PyLiada a întrebat:

Sunt noua pe aici si am si eu o problema la care sper sa gasesc o rezolvare cu ajutorul vostru. Sa incep...:
,, Saptamana trecuta un baiat mai mic ca mine cu un an m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Eu am fost foarte bucuroasa deoarece si mie imi placea de el pana cand mi-am adus aminte ca este fostul iubit al prietenei mele, care s-a suparat pe mine cand a aflat...Peste cateva zile prietena mea si-a gasit un nou iubit simi-a spus ca nu o deranjeaza daca sunt cu respectivul...Bun.deci i-am psus,, DA "...Ne vedeam in fiecare zi la scoala dar nu vorbeam decat pe mess. Ziua urmatoare el a venit,, beat" pe cand eu ma plimbam sa ma ia inbrate dar eu l-am refuzat. Prietena mea zice ca a facut asa ca sa aiba curaj sa vina la mine. Eu ce sa cred? Ii mai place de prietena mea si a facut asa doar ca sa o faca geloasa? E timid din cauza ca eu usnt mai mare ca el? Nu stiu ce sa mai cred. Dece nu ne intalnim si nu vorbim fata - in - fata daca suntem impreuna? Ajutor va rog! Eu chiar il plac...

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

Astfel de povesti nu se termina niciodata bine pentru toti. daca intr-adevar te place si veti sfarsi impreuna o sa te simti intotdeauna prost langa prietena ta pentru ca nu o sa ii poti povesti mai nimic din ce se petrece intre tine si el, confidentele or sa devina jenante cand o sa ii vezi expresia fetei ce va denota "asa facea si cu mine". iar cand vei fi cu el, el o sa faca tot timpul asocieri si diferente cum ar fi "saruta mai bine ca amica ei" "cealalta era mai sociabila" sau mai stiu eu ce.
daca e o prietena buna cu care iti petreci adesea timpul o sa fie si mai penibil daca o sa se inveasca ocazia sa stati toti 3 de vorba.
eu nu prea inteleg fetele care se cupleaza cu fostii prietenelor cand sunt atatia baieti, dar in fine, daca tie chiar iti place de el nu o sa te judec in niciun fel.
faptul ca era beat nu da bine, mai ales ca de abia incepeti sa va cunoasteti. daca e un obicei de-al lui te mai incanta asa de tare? e de asemenea si semn de timiditate dar poate insemna si ca nu a uitat-o intru totul pe prietena ta si asta va fi o problema pentru tine pentru ca va avea nenumarate ocazii sa o observe in preajma ta.
eu te sfatuiesc sa fii putin reticenta si sa ai grija! s-ar putea sa ramai dezamagita sau s-ar putea ca totul sa iasa bine si sa va intelegeti ok. dar nu iti face sperante desarte. lasa totul sa decurga natural. nu ii scoate ochii si nu-l interoga in legatura cu fosta relatie. e cel mai bine. sa ne mai aduci vesti ca asa cum a spus si @criticul e interesanta povestea happy

6 răspunsuri:
| anonim24 a răspuns:

Asta inseamna ca aveti 12 ani 13 ani la comportamentul asta de copii mici si atunci e o problema grava ca el bea, si ar trebui sa fii foarte atenta cu el.Nu e bine ce se intampla vorbeste cu cineva mai mare din anturajul tau sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu astept continuarea... e prea tare povestea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este timid, acorda-i mai multa atentie, vorbeste-i tu daca el nu are curaj, ia-l de mana, uita-te la el, ia initiativa, doar esti mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind vrei adevar si n-am sa te menajez cazind de acord cu tine caci mi se pare un fel de premeditare prietenia asta cu el de cind era inca cu prietena ta, Nu-mi pot explica cu nici un chip cum e posibil "sa-ti placa un pic pina cind ti-ai adus aminte ca e fostul iubit al prietenei"? Ai grija ca, daca vei pleca pe un inceput fals asa va fi toata relatia ta cu el.In primul rind e vina ta ca nu-i servesti tot adevarul.

| PyLiada explică:

Criticul. O fi tare dar e Reala crying.

| PyLiada explică:

Continuare pentru Cristicul:,, Ieri a fost ziua mea :X...Am dus la scoala bomboane si fiind in aceeasi scoala am gasit un pretext prin care l-am chemat impreuna cu niste colegi de-ai lui pentru ai servi... I-am spus,, Buna " ( mi-a zis pe mess ca sunt nesimtica pentru ca nu ii spun Buna )... I-am servit pe toti iar el a ramas ultimul... A ezitat sa vina dar m-am dus eu la el big grin... A luat bomboana si m-a,, pupat " pe aman2 obraji. Seara cand ma plimbam... A venit si mi-a spus el,, Buna " i-am raspus. Un prieten de-al lui mi-a facut cu ochiul si dupa aceea ne-a intrebat daca se plimba cu noi ( respectivul,, cu ochiul " era prietenul unei alte prietene de-a mele happy ) deci am spus,, Da"...Plimbandu-ne.s-a apropiat de mine si a vrut sa ma ia de mana...si sa ma intrebe diferite chestii ( ce culoare iti place? ce muzica asculti? etc.) si am descoperit ca avem mai multe in comun decat ne imaginam... M-a intrebat din nou daca vreau sa fiu cu el.si i-am spus ca nu stiu ma mai gandesc...big grin... A doua zi la scoala dupa ce am vorbit,, pentru prima data " le-a spus prietenilor lui ca deja sunt cu el. Cand m-au intrebat prietenele mele daca sunt cu el le-am spus ca Nu... El s-a suparat pe mine si nu a vorbit toata ziua cu mine pentru ca nu am spus tuturor ca sunt cu el... Diseara am sa ma duc sa vorbesc cu el...[ Criticule asteapta cateva ore... ajung la Sfarsit laughing ] Tineti-mi pumnii!( alinasorina avem 15 respectiv 16(eu)... dar recunosc ca ne comportam ca la 12-13 ani happylaughing ) suntems i noi totusi copii tongue