| Daria a întrebat:

Bun-m-ati lamurit cu diferenta dintre indragosteala si atractie fizica, acum as vrea sa stiu daca indragosteala e acelasi lucru cu iubirea?thinking Adica cum pot stii daca sunt indragostita de cineva sau chiar il iubesc? E o diferenta intre ele doua? Multumesc.kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu e acelasi lucru, ambele vin ca urmare a simpatiei faţă de un om dar indragosteala este mai mult atractie fizica, ea o sa dispara cu timpul, pe cand iubirea inseamna ca iubesti persoana respectiva asa cum este si daca chiar o iubesti in adevaratul sens al cuvantului, niciodata nu te vei opri din a o iubi.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu încerci chiar tu să vezi cum este? Ori ești prea mică?
Pa, pa.

| AframyK a răspuns:

Dupa ce te indragostesti, incepi sa iubesti.
O sa te simti foarte atrasa de persona respectiva.
Iubirea este un sentiment de nedescris.
Sa stii ca oricine este inzestrat cu sentimentul acesta.