| Irina80 a întrebat:

Bunã tuturor!
Pot să rămân însărcinată dacă în ziua ovulaţiei am avut contact sexual neprotejat, iar la 2 zile după am sâni sensibili, menționez faptul că încă nu mi-a venit menstruația, până la menstruație mai am 9 zile, Dar nu mai am Răbdare până atunci, şi aş vrea o părere de la voi, care au trecut prin așa ceva. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a se forma o sarcina in cazul in care sexul are loc in ziua ovulatiei, considerata ca fiind cea mai fertila zi a ciclului menstrual. Dar pentru a se forma o sarcina in mod obligatoriu trebuie sa ajunga sperma IN vagin, dar acest aspect il cunoasteti doar voi doi sau doar partenerul tau de sex. In primele saptamani de dupa sexul aflat in discutie, NU pot sa apara si/sau sa se manifeste absolut nici un fel de simptome de sarcina. Singurul si cel mai evident/precis semn al formarii unei sarcini si instalarii acestuia in uter, apare/se produce doar dupa trecerea a 2 saptamani si se manifesta prin lipsa sangerarii menstruale. In cazul in care esti intr-adevar atat de nerabdatoare si doresti sa afli daca esti sau nu insarcinata, dupa trecerea a 10-11 zile de la data ovulatiei, prezinta-te la un laborator de analize medicale si pe baza unei analize de sange poti afla in mod foarte sgur si precis daca vei deveni mamica. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fi ramas gravida.

| sofisis a răspuns:

O sarcina nu se evidentiaza cu nimic dupa 2 zile. Abia pe la 4-5 saptamani incep sa apara simptome, daca apar, ca nici asta nu e musai. Nu toate femeile au simptome de sarcina.

| Ltyiiol a răspuns:

Doar dacă a ejaculat înăuntru