| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, sunt însărcinată în 7 luni, ultima menstruație am avut-o pe data de 23 august 2016, Am avut contact sexual neprotejat cu o zi înainte de data de 13 august, dupa care mi-a venit menstruația, apoi în data de 26, 28 iarăși am avut contact neprotejat. Aveti idee când am putut să rămân însărcinată? Va mulțumesc.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca ai ramas gravida in 11 august si ai avut o sangerare peste sarcina in 23 aug care te-a indus in eroare.
Daca calculele mele sunt corecte, atunci ar trebui sa ai 29 de saptamani (7 luni si 1 saptamana) si vei naste in jurul datei de 3-4 Mai 2017.

Narcina si nastere usoara!

PS Dupa ce nasti, revino si confirma (sau infirma) datele, sunt curioasa sa vad daca am calculat corect.

| Lanzarote a răspuns (pentru Violleta2022):

Bună Gretta, am corectat întrebarea.Îmi poți răspunde acum? Îți mulțumesc. Daca ai vreo nelămurire imi spui.Mentionez că ultima menstruatie am avut-o pe 13 august și acum sunt însărcinată în 26de luni și 5 zile, data nașterii 20 mai 2017.

| Lanzarote a răspuns (pentru Lanzarote):

26 de săptămâni și 5 zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lanzarote):

Daca ai avut menstra in 13 aug ai mai avut-o si in 23 aug?
ca asa spui in textul din intrebare.
Deci, cand ai avut ciclul pana la urma 13 or 23 august?

| Lanzarote a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe 13 august.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce afirmi ca ultima menstruatie a inceput in data de 23 August 2016, urmatoarea propozitie nu are absolut nici-o logica : ""Am avut contact sexual neprotejat cu o zi înainte de data de 13 august, dupa care mi-a venit menstruația""Deci in ce data a fost intretinut contactul sexual? in data de 12 august? si dupa acea in care zi s-a pornit menstruatia? Nu ai amintit cate zile a tinut ultima menstruatie? De asemenea nu ai precizat in ce conditii a decurs procesul menstrual? adica daca a fost asemanator/similar cu menstruatiile anterioare sau a fost o simpla sangerare care mai degraba a reprezentat o simpla sangerare peste sarcina. Doar dupa ce vei raspunde cat mai exact/precis la aceste cateva intrebari poti spera la un raspuns catusi de cat edificator. Sanatate!

| Lanzarote a răspuns:

Îmi cer scuze, menstruația mi-a venit pe data de 13 august 2016, de fapt și ultima, care a ținut 5 zile și a fost normală, că de fiecare dată.Eu am avut relații sexuale neprotejate in data de 12 august și după aceea pe 26 și 28 august (la fel contact sexual neprotejat). Mulțumesc din suflet.