| bluesky a întrebat:

4 persoane mi-au spus ca prietenul meu ma inseala. Eu il simt mai ciudat, am vazut poze cu el si inca o fata imbratisati, sunt zile cand nu da nici un semn de viata etc. Eu nu sunt indragostita de el dar nici nu vreau sa fiu inselata. El tot timpu imi spunea ca nu ma inseala, ca ma iubeste, ca daca aud vorbe de el sa ii spun...Prietenii imi spun, unii ca nu ma merita si ca ma inseala si altii zic ca sa mai "investighez" ca nu stiu nimic concret. Daca vorbesc maine cu el si ii spun ce am auzit logic ca nu recunoaste nimic si nu stiu ce sa fac! Daca ii dau mai o sansa ma tem ca si-o ia in cap cum e zisa si atunci crede ca ma poate insela ca oricum il iert. Mi-e frica sa nu ma indragostesc si nu vreau sa sufar, asa ca poate e mai bine sa ma despart de el pana nu e prea tarziu?

Si sa va mai zic ceva: nu tin la el, vreau sa ma despart de el ca ma streseaaza cand vrea sa ne vedem sau cand sunt cu fetele/colegii si vine si el, sau cand ma suna de abia astept sa terminam convorbirea dar nu vreau nici sa fiu singura. Stiu ca beieti sunt peste tot dar parca pentru mine nu sunt, pe cine plac nu ma place si cine ma place nu il plac!

Ajutati-ma cu un sfat, o parere, va rog!

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Daca intr-adevar nu-l iubesti,nu are rost sa mai ramai langa el sau sa-i iertzi greselile.
gandeste-te ca maine intalnesti un altul,care chiar t va merita,iar u esti cu actualul,il iubesti si niciodata nu vei sti cum e adevarata dragoste.ii o zicala la spanioli: mai bine singur,decat rau acompanat.
t sperie singuratatea,dar nu ar trebui, d vreme c prietenii tai incearca sa-ti deschida ochii, inseamna ca intr-adevar tzin la tine si nu vor sa t vada suferind.
gandeste-te mai bine! daca u nu t iubesti niciodata nu t va iubi nimeni!

1 răspuns:
| princess_9789 a răspuns:

Of... crede ma ca are balta peste.
Din moment ce multi iti spun ca tipu nu te merita, si ca tu meriti ceva mai mult, inseamna ca esti o tipa OK.
Nu meriti ca cineva sa isi bata joc de tine. Cred ca infidelitatea este un motiv foarte bun si foarte bine intemeiat pentru a te desparti de o persoana.
Spune i pur si simplu ca ai aflat ca te insala si ca a fostun las pentru ca nu ti-a spus, iar tocmai pentru asta se inchide relatia voastra.
Cu privire la ceilalati baieti. stai linisitaaaaaaaaahappy are balta pestehappy
sper ca ti-am fost de foloshappy