| Catuu18 a întrebat:

M-am despartie de prietenul meu dupa ce am aflat ca ma inseala. Il iubesc foarte mult si chiar si cu greseala ce a facut'o eu stiu ca ma iubeste. Sufar mult, il iubesc si nu vroiam sa ma despart de el dar a trebuit sa ii respect decizia. a spus ca ma iubeste dar ca nu vrea sa ma raneasca. Vreau sa fac ceva sa "il sperii" sa il fac sa isi dea seama cat il iubesc si sa isi dea seama ca a gresit si ca eu sufar pentru asta... Vreau ca el sa creada ca fac ceva nu stiu... fara ca eu sa ii spun ca voi face ceva pentru ca nu va crede... Va rog mult. Funda sad

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Din pacate in ziua de azi,toti baietii inseala. Unii avand motive,altii ca asa sunt obisnuiti.
Gandeste problema la rece!
Nu-l cauta! Nu-i da niciun semn,lasa-l sa vada ca ''te-a pierdut''. Cand te suna,fii cat se poate de rezervata desi iti doresti din tot sufletul sa-i spui ca ti-e dor si ca il iubesti.
Daca te iubeste,va face si imposibilul sa te impace!
Daca nu,nu! Trebuie sa accepti lucrul asta.
Si tin sa crd ca o persoana care inseala odata o va face mereu.
Acum, gandeste-te! De ce te-a inselat? Ai facut ceva gresit, vroia ceva si nu i-ai oferit?
Analizeaza situatia la rece!
Uite, si eu am fost inselata, de 2 baieti chiar. Logic, m-am despartit de ei imediat! Unu dintre ei m-a inselat pentru ca eram foarte rece cu el! Celalalt...pentru ca asa e el! Nu exista fata pe care sa nu o insele!
Nu i-am cautat,ma cautau.le inchideam telefonul in nas, si pana la urma s-au lipsit. Stiau ca nu o sa ma convinga sa le dau o alta sansa!
Poate ca te iubeste, dar nu te respecta!
Te pup si nu mai suferii! Inncearca sa-ti ocupi timpul cu altceva, sa nu te mai gandesti la el!
Stiu ca e usor de zis si greu de facut. Dar macar incearca.
Stiu cum te simti, si eu sunt tocmai dupa despartire de baiatul pe care l-am iubit mult!
Te pup!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu speriatul asta si nu cred ca iti convine sa se intoarca la tine din mila

| VadTot a răspuns:

Fa i un copil ce altceva sa i faci sa l sperii Cum adica sa l sperii? Primeste l inapoi in viata ta doar asa ii vei demonstra cat de mult il iubesti Dar sunt toate sansele sa te mai insele odata. Il vei ierta din nou si ve ti continua relatia pana isi va da seama cat este ...Ametit! ok? Deci ori il iubesti pana la capat fara Restrictii ori numai iubesti~~

| unknownn a răspuns:

Păi îţi dai o întâlnire cu dânsul şi îi spui şi lui ce ne-ai spus şi nouă.

| adriana_2238 a răspuns:

Sunt si eu intr-o situatie similara sad

| Meseerye a răspuns (pentru adriana_2238):

Hai la un suc si o sa uiti de el...happy

| Oana92 a răspuns:

Cine iubeste nu inseala!

| XyYx a răspuns:

Eu zic ca nu te merita. Nu are rost sa mai incerci, si desi stiu ca nu vei lua in seama sfatul meu simt nevoia sa iti impartasesc din experienta mea.

Am trecut si eu prin asta, m-a inselat si l-am iertat dar nimic nu mai era la fel. Eu nu mai aveam incredere deloc in el desi il iubeam enorm, ma macina gandul ca m-a inselat.
Am continuat o perioada asa, insa am suferit mai mult deoarece totul se schimbase, nu mai era ca la inceput, ne certam des, el nu prea ma mai alinta ca inainte.
Apoi totul s-a sfarsit pentru ca a inceput sa o iubeasca pe aia cu care m-a inselat si cine crezi ca a suferit? Eu sad
Plangeam ca fraiera in timp ce el era cu ea si la fel ca tine incercam sa-l sperii spunandu-i ca viata mea fara el nu mai are rost, insa era in zadar deoarece incepea si ma mai si jignea.Am incercat sa il fac gelos cu un prieten de-al lui, dar tot degeaba laughing. Nu mai reprezentam nimic nimic pentru el. Si m-am umilit suficient, si degeaba.

Asa ca draga Catuu, eu iti spun ca cine te iubeste cu adevarat nu te inseala, orice ar fi, chiar daca ar avea-o in fata pe Pam Anderson nu cedeaza se gandeste la tine.
Si cea mai mare prostie pe care o poti auzi de la un barbat este : " Am facut sex cu alta, dar ma gandeam la tine".

Analizeaza mai bine lucrurile, cineva care ti-a gresit o data si l-ai iertat, o va face si a doua oara, si a treia, si tot asa stiind ca il vei ierta, insa tu iti vei face singura rau si doar tu veiavea de suferit. Bafta pe mai departe!

| Deeeni a răspuns:

Eu spun sa nu-l ierti...Dar tu faci cum vrei tu nu e decizia mea. Eu doar mi-am spus parerea...

| AfB a răspuns:

Nu ai precizat cum te-a inselat. Ca a facut`o cu alta sau ca doar s-a sarutat. Tu nu poti sti in niciun fel daca te mai iubeste sau nu, dat fiind faptul ca te-a inselat. Cel mai ok lucru pe care ai putea sa-l faci este sa-i zici sa va intalniti(undeva retras, la un suc, o cafea, ce beti voi) si sa discutati problema direct fara sa evitati vreun amanunt. Ii explici ca inca il mai iubesti si ai fi dispusa sa-l ierti( nu folosi cliseul " eu iert dar nu uit", daca nu uiti nu mai e iertare straight face), dar nu te vei injosi pentru el. E mai bine sa stabilesti lucrurile acum decat sa traiesti cu un regret cine stie pentru cat timp.

| Meseerye a răspuns:

Sincer si eu am trecut prin acceasi poveste naspa sunt baiat mi-am luat-o asa de fain incat acum sunt bine fa si u asa cum am facut si eu distreaza-te la maxim si o sa uiti...