| MaiiaCatalina45 a întrebat:

Buna :*. A trecut ceva timp de cand m-am desparit de baiatul la care am tinut cel mai mult. Dintre toti prietenii pe care i-am avut, la el am tinut cel mai mult. Pot sa spun ca a fost " prima mea iubire ". Eu am 15 ani [aproape 16 ] si pana acum nu am tinut asa de mult la nici un baiat. El are 17 ani. Acum mi-e foarte dor de el. Mereu imi amintesc de momentele in care ne-am cunoscut si in care am fost impreuna. Dupa ce a inceput scoala el s-a impacat cu o fosta iubita cu care a fost 1 an, inainte de aia eu am vorbit cu ea pe facebook, imi tot povestea, el o vorbea de rau, ea imi spunea ca-l iubeste. Si ne-am distantat. Acum regret doar ca am vorbit cu ea. Am avut doar o relatie dupa despartire, dar n-a tiunut. Mi-au mai cerut si alti baieti, dar nu vreau. Il vreau pe el. Acum nu mai e cu fata aia. Si mi-as dori sa stau cateva zile cu el, 2-3. Sa fie ca la inceput. Uneori imi doresc sa nu-l fi cunoscut. Sa nu fi fost cu el, sa fim doar prieteni. Tin prea mult la el. Cand ma uit la pozele mai vechi, imi dau seama ca de baiatul ala m-am indragostit, nu de cel care e acum. Imi pare foarte schimbat si ma dezgusta. Parca e altul, nu e el. Si totusi, il vreau pe vechiul EL inapoi. Macar 2-3 zile. Nu pot sa vorbesc cu el. Se compota ciudat. Cand ne intalneam " intamplator " [ avem prieteni comuni], mi se parea ca se cam da la mine. Ma lua de mijloc, vorbea cu mine, am un " obicei " cu care el s-a obisnuit si spunea " Iar face asta mica asa." si zambeste... Chestii de genu. In schimb, alta data parca nici nu exist. Cred ca trebuia de la inceput sa nu-l bag in seama, sa fiu indiferenta. Unii imi spuneau " Numa unde stai tu, apare si el, poate inca ii place de tine. " Mintea ca nu mai e cu fata aia. M-a sters de pe facebook, a mai sters si alte cateva fete [cred]. Nu il stresam, nici nu vorbeam cu el pe facebook. I-am dat un like la o poza si adio! M-a sters. Fosta lui iubita era cam geloasa. Nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat va rog. Imi e tare, tare dor de el. N-am cum sa ii spun asta, clar. In curand o sa merg iar acolo unde ne-am cunoscut, unde sta el. Si imi doresc sa stau cu el, macar putin. Ce sa fac? Cum sa ma port cu el cand il vad? Ar trebui sa-l ignor putin? Ce sa fac cand ma apuca dorul de el. Mi-e foarte dor, plang cand imi amintesc de timpu in care eram cu el si as vrea sa-l dau inapoi. Orice sfat e bine venit. Fundaaa :**

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Aici tu ai gresit ca l-ai lasat sa vada in tine o disperata si a putut sa isi faca jocul cu 2 fete in acelasi timp.

Nu il mai lasa sa te ia de mijloc sau sa te atinga dupa cum are el chef. Da-i mainile la o parte si intreaba-l obsesiv "de ce faci asta, nu ai prietena? du-te la ea!" si el la un moment dat isi va modifica atitudinea.

Fii ferma mereu, altfel te va folosi ca pe hartia igienica si o sa suferi din ce in ce mai mult.

Bafta!

4 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Heloo,
Mai voi va indragostiti de niste etaloane, sau tabouri cum vrei tu sa le zici! Ideea este in felul urmator : Va indragostiti repede de un baiat chipes, zambaret, oki albastri sau cine stie, fizic placut, uneori nesimtzit dar cu umor! Ehh problema este ca nu "savurati" problema cu "cine esti tu", sa ocolesc frazele de ne inteles, mai pe scurt, te indragostersti fara sa vrei, de acel baiat care ti-a placut la prima vedere! sfatul meu este sa "descoperi" lumea care te inconjoara, toate vin de la sine, cu intentie sau fara!
Daca il vrei inapoi, fi un pic mai nesuferita, incapatanata, si provoacal, lasa sentimentel un pic deoparte, nu ii arata ceea ce simti, determinal sa te abordeze, apoi sa te invite la un suc sau orice altceva! Nu ii da asa multa atentzie, nu ii arata ca esti disperata! km asa sta treaba cu prima dragoste si etc, bine ca nu ai savurati pe deplin, dar uneori e bine sa stii cum sta treaba chiar si de la varsta asta! Fi barbata, si obine ceea ce vrei! succes

| h3r a răspuns:

Tu îți dai seama cum vorbești? De parcă tu ai trăit o dramă în dragoste, de parcă tu ai suferit atât de mult.
Te chinui și îți pierzi toată inocența, îți bați joc de tine pentru un copil prost.
Nu-l mai lăsa nici să te ia de mijloc, nici să-ți vorbească.

Păi ce mama naibii, voi nu aveți ochi?

| Cristiann25 a răspuns:

Te inteleg prin ce treci.Stii de ce? Pentru ca am avut o relatie de 2 ani jumate care s-a incheiat in urma cu 4 luni.A fost singura fata din viata mea pe care am iubit-o! Acum are pe altcineva, s-a schimbat cam mult si tocmai cum spuneai si tu mai sus as vrea macar o zi sa mai stau cu fata care era INAINTE. Daca va placeti reciproc impacati-va ca doar o viata exista, nu merita sa suferi! Acum incearca sa nu-i dai multa atentie ca se invata si apoi isi bate joc. Daca te vrea inapoi, sa te cucereasca! Te pup!

| raluca155 a răspuns:

Esti la inceput, ai 16 ani. Nu poti sa spui ca vrei sa il ai doar pentru 2 3 zile. Nu tine cont de ce zice lumea ca vine si el atunci cand vii si tu, poate nu e asa. Nu ii mai permite sa te ia de mijloc si toate cele pentru ca nu e frumos. Tu vrei sa fii cu el sa va iubiti etc, dar el te ia de mijloc, vorbeste nu stiu cum, asa poate face si cu celelalte fete. Stai linistita ca baieti gasesti, mai ales ca esti inca mica. Eu l-am cunoscut pe iubitul meu la 15 ani jumate, si la fel ca tine eram asa in perioada aia ca vaaii nu mai gasesc pe nimeni, vreau sa fie ca el, vreau sa vorbesc cu el orice, sa ma vad cu el ( prietenul dinaintea lui, ceea ce a fost asa o relatie de copilasi de 1 luna ). Acum sunt cu iubitul meu de 5 ani de zile. Crede-ma, nu e nevoie sa iti bati capul cu astfel de chestii. Nu e capat de lume, nu e singurul baiat din lume. Fii mai inteleapta de pe acum, nu te mai consuma degeaba. Nu stii ce iti rezerva viitorul, cum nici eu nu credeam ca voi avea o relatie asa lunga. Intotdeauna gasesti ceva mai bun decat ce ai avut!