| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati cu un sfat :*
Deci era un baiat,eu l-am refuzat spunand-i ca vreau sa fim doar prieteni el a fost de acord sa ne cunoastem mai bine si dupa aia sa avem o relatie eu il placeam si el la fel eram sigura stia ca il plac si dupa cateva zile el era intr-o relatie cu o fata acum e ciudat cand il vad am vorbit mult timp i-am povestit multe si eram sigura pe mine,trebuia sa imi spuna de la inceput nu ma stresam atata ca sa il cunosc iar acum ma simt aiurea cand il vad si ne vedem in fiecare zi, nu mai am chef de nimic toata ziua si e aiurea ca ne-am distantat iar cand vad pe facebook ca ii scrie ca o iubeste, nu sunt invidioasa dar imi pare rau ca am tinut mult la el si de aia ..trebuie sa trec peste nu stiu cum sa fac asta nu vreau sa ii dau de inteles ca era asa de important pentru mine.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Treci peste...gaseste-ti altul[daca te placea intr-adevar, nu cred ca in cateva zile isi gasea alta

| TheAce a răspuns:

Incearca sa discuti cu el. Trebuie insa sa fii constienta de faptul ca tu l-ai idnepartat si ca in consecinta iti va fi greu sa il aduci inapoi. Fii sincera insa cu el! Spune-i ce ai pe suflet dar nu o fa direct. Adu-l in zona lui de comfort, incepeti sa vorbiti mai intai lucruri neesentiale, apoi incepeti sa discutati chestii din trecutul vostru comun si incepe apoi cu ''ce-ar fi fost daca lucrurile erau altfel intre noi''? Vezi unde duce asta si abia apoi spune-i cu adevarat ce te framanta.