| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

A trecut foarte mult timp de cand nu am mai scris aici. Am o intrebare foarte lunga si sper sa aveti rabdare si sa raspundeti cu seriozitate.

Stiu un baiat, ne cunoastem de cand eram in scoala. Pe atunci eu il placeam foarte tare. Si el parea sa simta la fel, m-a tinut de mana, ne tachinam, era atent la mine, se comporta ca o persoana care ma place. Numai ca eu nu prea aveam incredere in mine, nu credeam ca el chiar simte ceva pentru mine, iar colegii imi sadeau tot mai adanc sentimentul de indoiala in suflet. Anii au trecut, noi nu ne-am mai vazut si am realizat ca de fapt a fost singurul baiat de care am fost vreodata indragostita. Ii doresc sincer tot binele si fericirea din lume.

Acum el e in Londra. I-am scris in urma cu ceva timp sa ii spun ca acum o mie de anilaughing il placeam. Mi-a raspuns ca viata e imprevizibila si plina de surprize. La ceva timp dupa asta, l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine, a zis ca "nu", dar apoi continua sa ma intrebe ce ma asteptam sa imi raspunda si ca sa nu o iau personal, fiindca el s-a distantat de majoritatea...

Si acum, ce e de facut? El pentru mine va conta mereu, din pacate.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiuTicu a răspuns:

Bună! Cât timp ai avut o relație cu el? Trebuie analizat faptul ca ce ai simțit tu atunci când ai fost cu el. Acum mai simti tot la fel? A trecut ceva timp bănuiesc, dar dacă mai simți ceva pentru și speri sa mai fie cu tine împreună mai încearcă sa vorbești cu el spune-i ca sentimentele tale sunt puternice și ca înca îl mai iubești și poate ai suferit pentru el ai plâns. Dacă te refuza frumos caută-ți pe altcineva. Dragoste cu forța nu se poate. E imposibil. Și eu am avut o iubita și îmi plăcea mult de ea și la un moment dat m-a părăsit, am suferit mult. Am pus suflet când am avut o relație cu ea, când am fost împreună. Ea a zis simplu ca are de învățat si ca nu mai are timp. S-a rupt relatia noastra, brusc. Nu am putut sa trec peste, mi-a mai rămas un tricou de-al ei și plângeam pe tricou... Și când plângeam și ea era prezenta, era indiferenta nu spunea nimic. Nu mai exista iubire adevărată decât în telenovele sau în filme. Poate exista... dar puțin 5%. Fata draga nu fi trista viața merge înainte, încearcă sa-l uiți dacă nu se mai poate face nimic. Sperand, poate Îți vei gași pe altcineva care sa te iubească așa cum dorești tu. Am trăit cu toții o iubire imposibila, o iubire ilegala și naiba, în care îți spuneai mereu ca se va întoarce, ca se va schimba. Am crezut cu toții într-o relatie care părea ca va dura pentru întotdeauna, și am plătit scump prețul naivității pentru ca "întotdeauna" pare sa nu existe.