| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

A trecut foarte mult timp de cand nu am mai scris aici. Am o intrebare foarte lunga si sper sa aveti rabdare si sa raspundeti cu seriozitate.
Stiu un baiat, ne cunoastem de cand eram in scoala. Pe atunci eu il placeam foarte tare. Si el parea sa simta la fel, m-a tinut de mana, ne tachinam, era atent la mine, se comporta ca o persoana care ma place. Numai ca eu nu prea aveam incredere in mine, nu credeam ca el chiar simte ceva pentru mine, iar colegii imi sadeau tot mai adanc sentimentul de indoiala in suflet. Anii au trecut, noi nu ne-am mai vazut si am realizat ca de fapt a fost singurul baiat de care am fost vreodata indragostita. Ii doresc sincer tot binele si fericirea din lume.
Acum el e in Londra. I-am scris in urma cu ceva timp sa ii spun ca acum o mie de anilaughing il placeam. Mi-a raspuns ca viata e imprevizibila si plina de surprize. La ceva timp dupa asta, l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine, a zis ca "nu", dar apoi continua sa ma intrebe ce ma asteptam sa imi raspunda si ca sa nu o iau personal, fiindca el s-a distantat de majoritatea...
Si acum, ce e de facut? El pentru mine va conta mereu, din pacate.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asta e, va ramane o amintire frumoasa a tipului de care ai fost indragostita. Ti-a zis clar ca nu simte nimic pentru tine, nu mai ai ce sa faci.

| mihai69 a răspuns:

Altă dată să te înveți minte și să trăiești după deviza „mai bine să regreți ceea ce ai făcut, decât faptul că NU ai făcut..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incerci sa pastrezi legatura cu el si sa va vorbiti din cand in cand, fiindca asta iti va umple un gol in suflet.
E imposibil sa te mai placa daca au trecut atata timp si nu cred ca o va mai face vreodata, avand in vedere ca este plecat in Londra.

| IJustDeath a răspuns:

Povestea ta este chiar foarte tristă, am trecut prin așa ceva când eram mai mica.
Știu cum este, știu ce simți, anii au trecut iar acum prezentul este tot ceea ce contează.
Probabil că acum el nu mai simte nimic pentru tine având în vedere că să distanțat, însă totuși poți vorbi cu el.
Cred că și lui ii pare rău dacă tea întrebat ce te așteptai să îți răspundă, ia lucrurile mai ușor, nu grăbi, poate ca va veni și ziua în care va veți vedea din nou.
Dar până atunci va trebui sa ai răbdare și sa îl consideri un prieten.
Îți urez mult succes happy