| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

A trecut foarte mult timp de cand nu am mai scris aici. Am o intrebare foarte lunga si sper sa aveti rabdare si sa raspundeti cu seriozitate.

Stiu un baiat, ne cunoastem de cand eram in scoala. Pe atunci eu il placeam foarte tare. Si el parea sa simta la fel, m-a tinut de mana, ne tachinam, era atent la mine, se comporta ca o persoana care ma place. Numai ca eu nu prea aveam incredere in mine, nu credeam ca el chiar simte ceva pentru mine, iar colegii imi sadeau tot mai adanc sentimentul de indoiala in suflet. Anii au trecut, noi nu ne-am mai vazut si am realizat ca de fapt a fost singurul baiat de care am fost vreodata indragostita. Ii doresc sincer tot binele si fericirea din lume.

Acum el e in Londra. I-am scris in urma cu ceva timp sa ii spun ca acum o mie de anilaughing il placeam. Mi-a raspuns ca viata e imprevizibila si plina de surprize. La ceva timp dupa asta, l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine, a zis ca "nu", dar apoi continua sa ma intrebe ce ma asteptam sa imi raspunda si ca sa nu o iau personal, fiindca el s-a distantat de majoritatea...

Si acum, ce e de facut? El pentru mine va conta mereu, din pacate.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ti-au convenit raspunsurile sa-l lasi ca nu mai simte nimic pentru tine? de ce tot postezi? sa te pupe oamenii in orgoliu ca da, el inca te place da te pacaleste ca nu? Frate, ti-a zis clar si raspicat ca nu te place, ce mai tot vrei sa faci? O fi singurul din lumea asta? Nici macar nu mai e in tara...

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru Adry05):

Eu simt nevoia sa tot postez si tu sa te bagi in seama aiurea. Eu merg pe principiul ca daca nu ai nimic dragut de spus, mai bine taci. Nu ti-am solicitat parerea.

| Adry05 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Ai solicitat parerea tuturor si ti-am raspuns. Daca asta e adevarul ce vrei sa-ti fac? Te doare adevarul? Ca vad ca continui sa dai nefolositor la cei care iti zic ca nu simte nimic pentru tine laughing)) Baiatul ala nu se uita la tine si punct ori de cate ori ai posta pe aici si oricat iti mai canta unii in struna sa vorbesti cu el.
N-o sa se uite niciun baiat la tine daca nu scapi de atitudinea asta disperata.
Hai continua sa-mi dai voturi negative ca situatia tot asa ramane. laughing)

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru Adry05):

Bine. Ai raspuns O DATA. E de ajuns. Multumesc pentru timpul acordat. O zi placuta in continuare! Iar daca am pus intrebarea de mai multe ori e pentru ca, evident, asteptam mai multe pareri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

In caz de nu stiai, putem scrie 1000 de raspunsuri la 1 singura intrebare, ca-s online, nu pe caiet sa se umple foaia.
Deci, nu-i nevoie sa postezi intrebarea de mai multe ori, ca nu suntem idioti, oricum ti le va sterge ADMIN-ul pentru ca incalci regulamentul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Multa aroganta din partea unei persoane care nu prea o duce capul.
Imi pare rau sa-ti spun, nu-ti sunt prietena si nici nu intentionez sa te mangai pe cap si sa-ti spun ce vrei sa auzi, pentru ca nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, te pastreaza in aceeasi ceata si indolenta in care te scufunzi.
Vad ca nu sunt singura la ai fost acida. Cand oamenii maturi iti dau raspunsuri sincere si bune, tu preferi sa ne arati lipsa de respect si sa fii obraznica.
Fie sa primesti ceea ce meriti de la viata, pentru ca obraznicia se intoarce cu varf si indesat, cand iti este lumea mai draga.

| Ririru a răspuns (pentru Violleta2022):

La fel de aroganta imi pareti si dumneavoastra, scumpa doamna.
Mare vorba asta cu "Fie sa primesti ceea ce meriti de la viata!", asta doresc la toata lumea.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Viata merge inainte, cand iubesti pe cineva cu adevarat mereu o sa-l pastrezi in suflet. Si poate acolo ii e locul, in timp inveti sa traiesti si fara el. E dragoste neconsumata, din cauza asta simti ceea ce simti, nu putem sa controlam chestiile astea, din pacate. Poti sa-ti autosugerezi sa mergi mai departe, dar daca sentimentele tale sunt reale, el mereu iti va ocupa un loc un suflet. Si nu e nimic neaparat rau in asta, important e sa fii constienta de unde ii e locul si ca mai mult nu se poate. Ti-a zis bine, viata e imprevizibla, n-ai de unde sa stii ce se intampla dar nici nu poti sa stai cu gandul la un barbat tot restul vietii. O sa cunosti si alti oameni pe care sa-i iubesti, pentru ca asta e viata.
Stiu exact cum e sa fii in situatia asta.

Nu te agita prea tare si nu da importanta oamenilor prea "destepti" pentru tine de pe TPU, multi nu-ti pot da un sfat anume pentru ca nu au trait ce traiesti tu. Iar de spus e foarte simplu sa spui.

Si iti mai spun ceva, care pe mine ma incurajeaza: Tu ii ceri ceva lui Dumnezeu, si el iti da. Daca nu-ti da acum, e pentru ca probabil nu e ce iti trebuie tie, o sa-ti dea ceva si mai bun. Mereu e asa.

Deci inchide-l intr-un colt de suflet si lasa-l sa prinda praf acolo, daca vreodata, drumul tau este acelasi cu al lui, o sa va gasiti intr-un final. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa traiesti cu gandul ca el o sa fie al tau, pentru ca cel mai probabil nu o sa se intample asta. Trebuie sa fim realisti, toti ne dorim o poveste de iubire ca-n filme, dar din nefericire in viata reala nu totul e roz.

Succes.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic de facut! Viata merge inainte si tu odata cu ea!
Iti faci un alt prieten si iti continui viata!

| relian a răspuns:

Pai tu vii cu poze din 2011 pe aici, ma lesi. laughing ala nu te place probabil cum arati de aia nu mai vrea.Ia sa fi aratat tu bine rau sa vezi cum te mai iubea el, sa vezi ce dragoste ar mai fi fost laughing cam asa stau lucrurile.Tu probabil il placi pentru ca el arata bine si acum sau poate ca arata si mai bine decat candva undeva, asa ca ce te-ai gandit hai ca poate ma lipesc.Ei viata se pare ca nu e asa cum vor unia sau cum vrem toti. Poate pe tine te place cineva pe care tu nici nul bagi in seama, iar la randul lui un tip pe care tul placi nu te baga el in seama pe tine.Cam naspa dar eu zic sa cauti un baiat care sa te placa asa cum esti si tu sal placi pe el si atunci totu o sa fie ok.Deci pana una alta nu tot incerca sa fortezi tu lucrurile ca oricum nu vei obtine doara ce vrei tu.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru relian):

Mersi de sfat! O sa sune probabil rautacios, dar mai invata limba romana! Si referitor la fotografia mea, mi se pare irelevanta, la fel cum e si aspectul fizic in general, atunci cand interiorul este puttred.

| Anna121 a răspuns:

Din pacate nu ai ce face decat sa te impaci cu ideea ca el nu vrea nimic de la tine. Stiu ca ti se pare greu, aproape imposibil dar ai sa vezi ca cu timpul vei cunoaste pe altcineva, cu care vei avea o relatie frumoasa care te va face sa uiti de el. Succes!

| RaduCiprian a răspuns:

"Prima dragoste nu se uita", dar cu timpul vei gasi pe altcineva care sa te inteleaga, iubeasca si sa aiba grija de tine.

| Roxette99 a răspuns:

Draga mea sincer iti spun!
Nu iti pierde speranta.
Ai incredere in tine si spune mereu tot ce simti indeferent de ce crede sau spune lumea. Daca tu il placi nu inceta sa o faci pentru ca el ti-a spus ca nu te place! Din potriva fi ambitioasa si invearca sa ii demonstrezi ca sentimentele tale sunt adevarate si chiar vrei sa ii arati tot ce simti. CINE STIE POATE O SA VINA IN TARA SI AI MAI MARI SANSE! ASTEPT SA NE ZICI CE SE MAI INTAMPLA CU VOI PE PARCURS! BAFTA