| Anays14 a întrebat:

Aceasta este a patra menstra după contactul sexual neprotejat. Dar este de culoare mai închisă si cu cheaguri. Celelalte au fost cu cheaguri dar nu chiar asa de închise la culoare. Ar trebui sa ma îngrijorez? Sa fie o sarcina? Chiar daca au fost 5 teste negative?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti si sa devii constienta/convinsa ca este absolut IMPOSIBIL sa se produca 5 menstruatii "peste sarcina" care se desfasoara in parametri normali privind atat timpul de manifestare cat si a cantitatii de menstra eliminata. De asemenea se poate considera ca este imposibil sa fie gresite toate cele 5 teste de sarcina efectuate pana in prezent. In cazul tau existenta unei sarcini chiar si ipotetice este cu totul IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| AnonimaTimida a răspuns:

Esti stresata, este o dereglare hormonala de aceea cheagurile sunt mai inchise. Nu exista nici 0.1 sansa de a fii insarcinata.