| Anays1921 a întrebat:

Am avut 3 menstruații după contact sexual neprotejat. Pe 3 Aprilie fac 3 luni de la contact. Ultima menstruație mi-a venit cu o zi mai devreme si a fost cu cheaguri. M-a ținut 5 zile. Acum mi se pare ca linia de sub ombilic e mai închisă si sunt si balonata puțin. Am burta mică, nu umflata sau ceva. Numai ca linia pare a fi mai închisă. Am facut 3 teste de sarcina si sunt negative

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prioducerea celor 3 menstruatii la momentul normal, calculat si preconizat reprezinta GARANTIA incontestabila a faptului ca NU s-a produs instalarea unei sarcini in uterul tau deci asigurarea ca NU EXISTA o sarcina. Fiindca procesul menstrual a decurs in mod similar atat in privinta cantitatii de menstra eliminate cat si a timpului de manifestare cu celelalte menstruatii avute anterior dar mai ales datorita faptului ca prin testele de sarcina efectuate NU s-a detectat hormonul de sarcina hCG in urina, reiese cat se poate de sigur si cert ca in aceste conditii este 100% IMPOSIBIL sa existe o sarcina chiar si ipotetica. Te sfatuiesc sa ignori atat "experientele" babesti cat si celelalte asa zise "simptome" de sarcina si ai incredere doar in rezultatele cercetarilor si a procedeele moderne si foarte exacte de determinare a unei posibile sarcini. Multa sanatate!